Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Rozpoczynają się mistrzostwa strefy NORCECA

Rozpoczynają się mistrzostwa strefy NORCECA

fot. archiwum

Od 22 do 27 września w portorykańskim Bayamon zostaną rozegrane XXI mistrzostwa strefy NORCECA siatkarek. W turnieju weźmie udział osiem drużyn. Tytułu mistrzyń strefy bronić będą reprezentantki Kuby prowadzone przez Carlosa Cardonę.

W grupie A zagrają reprezentacje Portoryko, Dominikany, Kanady, a także Trynidadu i Tobago. W grupie B będą rywalizować USA, Kuba, Meksyk i Kostaryka. Zwycięzcy grup awansują od razu do półfinałów, natomiast drużyny z miejsc drugich i trzecich o półfinał powalczą w ćwierćfinale.

Szkoleniowiec reprezentacji USA – Hugh McCutcheon – uważa, że faworytów jest pięciu. Są nimi zespoły narodowe Dominikany, Kuby, Portoryko, Kanady i USA. – Naszym celem jest, podobnie jak innych drużyn, wygrana w tym turnieju, ale nie jesteśmy zdecydowanymi faworytami. Nasza drużyna jest mieszanką młodości i doświadczenia.

Trener Kubanek – Luis Oviedo – przyznał, że do jego kadry dołączyła świeża krew, co jest jednym z punktów przygotowań do Igrzysk Olimpijskich 2012. – Naszym celem jest zakwalifikowanie się do Pucharu Wielkich Mistrzów, ale rywalizacja będzie trudna. Oviedo jako najgroźniejszych rywali wymienił ekipy USA, Dominikany, Portoryko i Kanady.Carlos Cardona, szkoleniowiec reprezentacji Portoryko, powiedział, że jego zespół ma za sobą okres przygotowań fizycznych, taktycznych i motywacyjnych. – Jesteśmy dobrze przygotowani, ale rywalizacja nie będzie łatwa, ponieważ wszystkie zespoły przygotowywały się od początku roku. Poziom turnieju będzie świetny.

źródło: inf. własna, norceca.org

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved