Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Przemysław Michalczyk: Cały czas się uczymy

Przemysław Michalczyk: Cały czas się uczymy

fot. archiwum

Do rozpoczęcia rozgrywek I ligi zostały niespełna trzy tygodnie. Bielski zespół przygotowuje się do rywalizacji o punkty poprzez sparingowe potyczki. W najbliższych planach BBTS-u jest turniej towarzyski w Kielcach, a także mecze z ekipami z Czech.

Doskonałą okazję do konfrontacji z innymi drużynami stanowił turniej „Beskidy 2009", którego bielszczanie byli gospodarzem. BBTS odniósł dwa zwycięstwa – z Rafako Racibórz (mecz o 5. miejsce) oraz w grupowym meczu przeciwko austriackiemu Sparkasse Hartberg. Miejscowi zanotowali taką samą ilość spotkań przegranych, a lepsi od bielszczan okazali się siatkarze czeskiej Slavii Havirov i Chemes Humenne ze Słowacji. Podsumowania wspomnianych, trzydniowych zawodów dokonał Przemysław Michalczyk, szkoleniowiec zespołu z Bielska-Białej.

Cały czas uczymy się i zbieramy doświadczenia. Dotyczy to tak zespołu, jak i mojej osoby, bo to dla mnie całkowicie nowa rola, gdy przychodzi obserwować wydarzenia spoza boiska. W turnieju mieliśmy różne momenty, które zdarzają się podczas meczów. Z niektórych wychodziliśmy obronną ręką, w innych natomiast nie udawało się. Wiemy dzięki tym spotkaniom nad czym trzeba jeszcze szczególnie pracować. Musimy się skupić na współpracy bloku z obroną i unikaniu tak wielkiej liczby własnych, prostych błędów, które dotyczą głównie zagrywki, ale i innych sytuacji na siatce. Daleki jestem od personalnych ocen poszczególnych zawodników. Nie będę więc ani wyróżniał kogoś, ani ganił. Liczy się zespół i jak wszystkie elementy będą funkcjonować, to i wyniki będą dobre. Gdy tego zabraknie, to możemy mieć problemy. Wyjściową szóstkę na pierwszy mecz w lidze już mam w głowie, ale wciąż daję szansę wszystkim zawodnikom.

 źródło: sportowebeskidy.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved