Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gdańszczanie zaprezentowali się kibicom

Gdańszczanie zaprezentowali się kibicom

fot. archiwum

Siatkarze Trefla z hukiem spadli z PlusLigi, ale szybko zamierzają do niej wrócić. Podopieczni Jerzego Strumiły wygrali dwa z trzech turniejów, w których brali udział. W poniedziałek w hali przy ul. Kołobrzeskiej odbyła się oficjalna prezentacja drużyny.

W Treflu zostało tylko dwóch siatkarzy z poprzedniego sezonu (Świrydowicz, Suski). Nowy skład zbudowano w oparciu o zawodników, którzy w PlusLidze byli rezerwowymi lub występowali w poprzednich rozgrywkach w I lidze oraz o własnych wychowanków. Celem postawionym przed zespołem jest awans po roku do krajowej elity.

Forma kondycyjna została wypracowana na sierpniowym zgrupowaniu w Kielnarowej. W trakcie obozu rozegrano m.in. dwa czterosetowe sparingi z Delectą (2:2 i 1:3). Jednak czas na zgrywanie zespołu nastąpił we wrześniu. Drużyna zaliczyła trzy turnieje. Rozpoczęła od drugie miejsca w Babimoście, a następnie wygrywała w Suwałkach i Warszawie.

Gdańszczanie zbierali również nagrody indywidualne. W Suwałkach MVP turnieju został wybrany Daniel Wilk, a za najlepszego w drużynie uznano Michała Żurka. W Warszawie zaś gdańszczanie zdobyli następujące wyróżnienia: najlepszy libero – Żurek, atakujący – Wilk, rozgrywający – Maciej Gorzkiewicz, środkowy – Waldemar Świrydowicz, a MVP – Michał Żuk.W poniedziałek przy ul. Kołobrzeskiej, do której to hali wrócą z meczami siatkarze po rocznej przerwie, odbyła się prezentacja drużyny połączona z otwartym treningiem. Przed oficjalnym powitaniem wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy trzynastu górników, którzy zginęli w kopalni "Wujek" w Rudzie Śląskiej.

Kibiców przywitał dobrze znany gdańskiej publiczności Treflik – maskotka drużyny, która od dwóch sezonów wspomaga Gdańskie Lwy. Następnie zaprezentowały się cheerleaderki z grupy Cheerleaders "BALTICA". Po krótkim układzie tanecznym na boisko wbiegli zawodnicy, począwszy do kapitana drużyny Daniela Wilka, a także sztab szkoleniowy z Jerzym Strumiło na czele.

Kibice obejrzeli także krótki trening zespołu, w trakcie którego spiker zaaranżował konkurs na "siatkarskiego gwoździa". Bezapelacyjnie najlepszy okazał się Treflik.

Po części oficjalnej siatkarze udali się na krótkie spotkanie z przedstawicielami Klubu Kibica. – Cieszymy się, że możemy dla was grać. Liczymy na wasze wsparcie, zarówno w tych dobrych jak i złych momentach – powiedział kibicom kapitan zespołu Daniel Wilk.

Trefl na sezon 2009/2010:

1. Waldemar Kaczmarek
2. Michał Chaberek
3. Michał Żurek
4. Paweł Gajowczyk
5. Michał Żuk
6. Artur Ratajczak
7. Maciej Gorzkiewicz
8. Bartosz Węgrzyn
9. Dawid Suski
11. Andrzej Skórski
12. Waldemar Świrydowicz
14. Daniel Wilk (kapitan zespołu)
16. Rafał Sobański
17. Maciej Naliwajko

Rozgrywki I-ligowe rozpoczną się 10 października, ale na inaugurację Trefl pauzuje. Pierwszy mecz gdańszczanie zagrają tydzień później w Bielsku z BBTS, a u siebie zaprezentują się 24 października w spotkaniu z Avią Świdnik. Ceny biletów na najbliższy sezon ustalono na 5 (ulgowy) i 10 złotych (normalny).

źródło: treflsport.com, trojmiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved