Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Damian Wojtasik: Mogło być lepiej

Damian Wojtasik: Mogło być lepiej

fot. archiwum

Damian Wojtasik wraz z Markiem Leźnickim zajęli 9. miejsce na mistrzostwach świata U-21 odbywających się w Blackpool. W rozmowie ze Strefą Siatkówki zawodnik zdradza, że mało brakowało, żebyśmy mieli dwie pary w najlepszej czwórce mistrzostw.

Jak ocenisz Waszą grę w Blackpool?

Damian Wojtasik: – Ogólnie graliśmy dobrze. Po wyjściu grupy jak zwykle toczyliśmy ostry bój w końcówkach. Nie wiem, może zjadł nas troszeczkę stres, albo po prostu Niemcy byli lepsi w końcówkach?

Może po prostu zabrakło troszeczkę szczęścia?Można tak powiedzieć, ale nie graliśmy na takim poziomie jak potrafimy. Na przykład takim, jaki pokazaliśmy na mistrzostwach Europy (Wojtasik/Leźnicki zdobyli złoto – red.). Taki poziom, jaki prezentowaliśmy w meczu z Niemcami nie wystarczył, aby wygrać to spotkanie. A szczęścia na pewno również trochę zabrakło, bo przegraliśmy przecież na przewagi.

Gdybyście wygrali ten mecz, to…?

To gralibyśmy z Australią, z którą Niemcy wygrali 2:0. Pewnie gdybyśmy się sprężyli na ten mecz i byśmy powalczyli – kto wie, czy nie bylibyśmy w czwórce? Jednak takie są mistrzostwa świata – nie wolno pozwolić sobie na moment słabej gry. Po wyjściu z grupy i przegranej odpada się z turnieju. Nie można przejść na prawą stronę drabinki.

Jaki był cel, który sobie założyliście przed turniejem?

Na pewno chcieliśmy być w najlepszej ósemce, czyli wygrać chociaż jeden mecz po wyjściu z grupy.

Czyli pozostał pewien niedosyt?

Powiem tak: fajnie, że wyszliśmy z eliminacji, a potem z pierwszego miejsca w grupie, ale myślę, że stać nas było na więcej. Nie możemy się jednak załamywać, bo była to starsza kategoria i za rok z pewnością powalczymy o złoto. A niedosyt? Polskie pary zdobyły złoto, to fajnie byłoby z nimi stać na podium (śmiech).

Jestem na pewno zadowolony z całego sezonu. Zdobyliśmy złoto na docelowej imprezie – mistrzostwach Europy do lat 20. Z pewnością za rok będziemy czuli się mocni we właściwej kategorii wiekowej.

I co teraz? Odpoczynek?

Tak, odpoczynek, a od października studia czas zacząć (śmiech). W październiku mamy jechać na obóz wypoczynkowy nad morze, więc z pewnością odpocznę sobie od tej całej siatkówki.

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved