Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Andrzej Niemczyk: Półfinał będzie sukcesem

Andrzej Niemczyk: Półfinał będzie sukcesem

fot. archiwum

- Nawet czwarte miejsce podczas Mistrzostw Europy będzie bardzo dobrą pozycją. Matlak miał tylko kilka miesięcy na zbudowanie zespołu - powiedział w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" Andrzej Niemczyk, były szkoleniowiec reprezentacji.

Jak pan ocenia skład naszej drużyny na mistrzostwa Europy?

Wydaje się najlepszym z możliwych. Mój kolega Jurek Matlak miał ogromne problemy z zestawieniem drużyny. Stracił sporo zawodniczek, w większości z powodu urazów. Spójrzmy chociażby na rozegranie. Jest Milena Sadurek i Izabela Bełcik. Obie są dobrymi siatkarkami, ale przecież Katarzyna Skorupa, która musiała w tym roku przejść kilka operacji, w sezonie ligowym spisywała się lepiej od wspomnianej dwójki. Mógłbym tak długo wymieniać. Jeśli spojrzeć na zdrowe zawodniczki, które nie załapały się do składu, to do głowy przychodzi mi tylko Milena Rosner.

Co będzie naszą najsilniejszą bronią?Znakomitą zawodniczkę mamy na libero. Mariola Zenik to od lat jedna z najlepszych na tej pozycji na świecie. Ona doskonale przewiduje zagrania rywalek. Wszyscy liczymy również na to, że dobrze będzie funkcjonował atak. Joasia Kaczor pokazała, że potrafi grać na wysokim poziomie. Również Anna Barańska powinna często zaskakiwać rywalki mocnymi uderzeniami.

Naszym największym mankamentem jest jednak przyjęcie.

To niestety prawda, a bez dobrego przyjęcia nie wygra się spotkań z takimi tuzami jak Rosja czy Włochy. Na wrześniowym turnieju w Weronie jednak poprawiliśmy ten element gry.

Wielu ekspertów jest zdania, że miejsce w czwórce będzie wielkim sukcesem.

Ja też się pod tym podpisuję. Nawet czwarte miejsce będzie bardzo dobrą pozycją. Matlak miał tylko kilka miesięcy na zbudowanie zespołu. Musiał zmagać się z wieloma kłopotami. A Holenderki przez cały rok grały z sobą. Włoszki jeszcze dłużej.

Więcej we wtorkowym „Przeglądzie Sportowym"
Rozmawiał Leszek Błażyński

źródło: sports.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved