Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi wojewódzkie > Sokół Mogilno przed sezonem

Sokół Mogilno przed sezonem

fot. archiwum

Siatkarki Sokoła Mogilno 2 października rozpoczną przygotowania do sezonu w III lidze. Trener Krzysztof Petrowski kompletuje skład. Trwają rozmowy z zawodniczkami Budowlanych Toruń. Liga rozpocznie się prawdopodobnie dopiero w listopadzie.

Wiele wskazuje, że trafią do nas rozgrywająca, środkowa i lewoskrzydłowa – mówi Andrzej Wojciechowski, prezes Sokoła. Rozgrywki ligowe rozpoczną się prawdopodobnie dopiero w listopadzie.

O krok od awansu

Młodziczki (12-latki) z Mogilna zajęły trzecie miejsce w turnieju makroregionalnym o awans do finałów mistrzostw Polski. Rywalizowały w kategorii siatkarskich „trójek".Awans wywalczyły dwa pierwsze zespoły. Zwyciężył Orzeł Malbork, a drugie były Augustynki Kalisz. Sokolanki stanęły na najniższym stopniu podium.

Mogileńską drużyną reprezentowały: Karolina Łuczyszyn, Natalia Wierzbińska, Katarzyna Jankowska, Julia Stachowiak, Sylwia Wyrwińska. Trenerem młodych siatkarek jest Maciej Adamski.

„Czwórki" do Zabrza

Turniej finałowy MP w minisiatkówce odbędzie się w dniach 24-26 września w Zabrzu. Wezmą w nim udział po 24 najlepsze zespoły z całego kraju w kategoriach „czwórek", „trójek" i „dwójek".

W tym gronie znajdą się zawodniczki Sokoła, mistrzynie województwa kujawsko-pomorskiego „czwórek".

W Chełmnie kadetki

Kadetki Sokoła – podopieczne Sławy Długokęckiej – w dniach 25-27 września – zagrają w ogólnopolskim turnieju w Chełmnie. Podstawowa rozgrywająca tej drużyny – Martyna Kubiak – złamała rękę. W turnieju w Chełmnie na tej pozycji zagra Katarzyna Biesiadzińska. Do rozgrywek ligowych Martyna powinna być już w pełni zdrowa.

Stypendia burmistrza Mogilna otrzymały cztery sokolanki: Marika Szambelan, Angelika Bartkowiak, Martyna Kubiak i Magdalena Hajducka.

źródło: pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi wojewódzkie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved