Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Laury dla Politechniki Gliwickiej

Laury dla Politechniki Gliwickiej

fot. archiwum

W hali Politechnik przez dwa dni sześć żeńskich drużyn, w tym pięć z drugiej ligi i jeden ze Szwecji, rywalizowało w turnieju otwarcia sezonu. Zawody zorganizowane zostały z okazji 60-lecia Politechniki Częstochowskiej.

Pięć z nich to zespoły, które grają w drugiej lidze, jeden – Engelholm VS – to wicemistrz Szwecji. I chociaż to właśnie Szwedki były zdecydowanym faworytem tych zawodów, wygrały zawodniczki Politechniki Śląskiej Gliwice. – Duża w tym zasługa rozgrywającej gliwiczanek Magdaleny Pietroczuk – mówi menedżer SPS-u Janusz Majkusiak.Grała naprawdę nieźle i to właśnie ją uznaliśmy za najlepszą rozgrywającą turnieju. Na najlepszą zawodniczkę wybrano także rozgrywającą Naoko Hachimoto, która grała w zespole Engelholm VS. Dwie nagrody indywidualne trafiły też do rąk naszych zawodniczek. Najlepszą atakującą była Marzena Nieczyporowska, a najlepszą libero Marta Kędzia.

Siatkarki SPS-u w pierwszym dniu turnieju przegrały 0:3 z Politechniką Śląską, następnie pokonały swoje lokalne rywalki AJD Częstochowiankę 2:1 i uległy Politechnice Radomskiej 1:2. W drugim wygrały z Olimpią Jawor 3:0 i przegrały ze Szwedkami 1:2. Ostatecznie dało im to czwarte miejsce. Na piątym uplasowały się siatkarki Częstochowianki. Podopiecznym trenera Pawła Kapicy udało się wygrać tylko jedne spotkanie, pokonały Olimpię Jawor 2:1.

Dla nas był to niezwykle pożyteczny sprawdzian – mówi Majkusiak. – Zespół wypadł przyzwoicie, były momenty, kiedy naprawdę można było być zadowolonym z gry naszych siatkarek.My mamy powody do myślenia – ocenia z kolei kierownik drużyny Częstochowianki Andrzej Machalski.Nasza młodzież nie zawsze dawała sobie radę. Ale z drugiej strony będziemy mieli w sezonie 2009/2010 zupełnie nowy zespół, w którym grają młodziutkie zawodniczki. Średnia wieku to nieco ponad 18 lat.

SPS grał w składzie: Nieczyporowska, Kowalska, Kudzai, Stachowicz, Buśko, Jasiewicz, Kędzia (l) – Korecka, Strączyńska, Woźnica. Częstochowianka: Radoń, Szymczak, Migoń, Krzyżanowska, Pietroczuk, Kmiecik, Kurek (l) – Mroczek, Feć

Autorem tekstu jest Cezary Wachelka

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved