Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Sławomir Gerymski: Utrzymanie to nie wyzwanie

Sławomir Gerymski: Utrzymanie to nie wyzwanie

fot. archiwum

- Chcemy być groźni dla wszystkich w lidze, grać tak, aby gorzowianie lubiący siatkówkę, pamiętający największe sukcesy, znów wrócili na trybuny. Mamy się utrzymać, ale mnie minimalizm nie interesuje - mówi trener Rajbudu GTPS Sławomir Gerymski.

Gorzowska drużyna została odmłodzona, przyszło siedmiu nowych zawodników. – Zmusił nas do tego taki, a nie inny budżet – opowiadał trener Sławomir Gerymski . – Dziś jednak jestem już pewien, że ta przebudowa tylko wyjdzie nam na dobre. Pracuję jako szkoleniowiec w trzecim klubie, ale jeszcze nigdy nie trafiłem na taką drużynę. Nie ma podziałów na starych i młodych, przez 10 tygodni przygotowań dosłownie nie ma się do czego przyczepić. Grupa z dnia na dzień staje się bardziej wartościowa, wiedza wsiąka w nich jak w gąbkę. Polska ich jeszcze nie zna, ale już w najbliższym sezonie pozna, jestem tego pewien – dodał opiekun Rajbudu GTPS.

Zespół ma za sobą ciężkie przygotowania. Gerymski przyznał uczciwie, że sam kiedyś by takiego czegoś nie przetrwał. Teraz jednak ćwiczy się zupełnie inaczej. I nie jest to jakaś katorga, bo żaden z gorzowian do tej pory nie narzekał na poważniejsze urazy. Szkoleniowiec twierdzi, że drużyna po takich zmianach potrzebowała o miesiąc krótszych wakacji na poznanie się, zgranie i podniesienie indywidualnego wyszkolenia.

Gerymski ma w składzie jednego pewniaka – na libero zagra pozyskany z Nysy 24-latek Kamil Ratajczak . – Martwiliśmy się jak po zmianach będzie wyglądało nasze przyjęcie i atak, ale dziś jestem już o te pozycje o wiele spokojniejszy – opowiadał szkoleniowiec. – 23-letniego przyjmującego Bartka Mischke znałem jeszcze z czasów poznańskim. Będzie sporym wzmocnieniem. Wiele mam zamiar wymagać od atakujących Marcina Olichwera i Adriana Szlubowskiego . Oni jednak też dają mi powody do optymizmu. Na każdej pozycji trwa rywalizacja, ale to tylko wyjdzie nam na zdrowie. W grach kontrolnych najbardziej brakowało mi bloków. Te jednak na pewno przyjdą, przy jeszcze lepszym zgraniu, w warunkach meczowych. Tym bardziej, że pod siatką również mamy ambitną trójkę już doświadczonych ludzi Pawła Kupisza , Adriana Hunka oraz Michała Stępnia – dodał Gerymski .W sobotę i niedzielę Rajbud GTPS będzie sprawdzał swoją formę w domu w 12. Memoriale Ryszarda Świątkiewicza. Potem jeszcze dwie gry kontrolne, prawdopodobnie znów z Jokerem Piła, który przynajmniej na papierze wygląda na jednego z faworytów pierwszej ligi. Próbą generalną przed startem rozgrywek gorzowianie przejdą 7 października – w Pucharze Polski zagrają z Morzem w Szczecinie. Zaplecze ekstraklasy wystartuje 10 października. W 13-zespołowej lidze nasi nie mają zamiaru być chłopcem do bicia. Tym bardziej, że również w sprawach organizacyjnych w GTPS idzie nowe. Menadżerem klubu został Przemysław Zatylny . Obok osób obecnie wspierających klub mają pojawić się nowi sponsorzy. Gorzowianie chcieliby uzbierać budżet ok. miliona złotych. Na razie mają zapisane na papierze 760 tys. zł. Ważna część z tej kwoty będzie pochodzić z miasta. – Zaczynają się nami opiekować młodzi, chętni do pracy ludzie, marzący o powrocie gorzowskiej siatkówki na ważne miejsca w naszym kraju – powiedział Gerymski . – Zawodnicy widzą to i chcą jak najlepiej wspierać te działania z boiska. Zarząd postawił przed nami zadanie spokojnego utrzymania się. Mnie jednak taki minimalizm nie interesuje. Ta grupa ludzi chce być groźna dla każdego rywala w lidze i stać ją na wiele niespodzianek. Marzymy, aby znów ściągnąć na trybuny tych kibiców, którzy pamiętają największe sukcesy Stilonu. Pierwszy krok do drużyny walczącej, grającej w siatkówkę na naprawdę fajnym poziomie już został zrobiony – zakończył szkoleniowiec GTPS.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved