Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Siatkarki „Sbornej” na Mistrzostwa Europy 2009

Siatkarki „Sbornej” na Mistrzostwa Europy 2009

fot. archiwum

Trener żeńskiej reprezentacji Rosji Władimir Kuziutkin ogłosił nazwiska siatkarek, które walczyć będą w Mistrzostwach Europy 2009. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom na turnieju mistrzowskim zagra jedna z najlepszych rosyjskich siatkarek, Jekatierina Gamowa.

Przypomnijmy, że po Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie Jekatierina Gamowa oświadczyła, iż zamierza na pewien czas przerwać przygodę z reprezentacją. Postanowienie to uległo zachwianiu już w następnym sezonie reprezentacyjnym. Atakująca Fenerbahce Stambuł przyjęła powołanie do kadry na World Grand Prix i została włączona w przygotowania do najważniejszej imprezy sezonu czy Mistrzostw Europy.

Dwa lata temu turniej mistrzowski rozgrywany w Belgii i Luksemburgu przyniósł Rosjankom brązowy medal. Drużyna, prowadzona wówczas przez Giovanni’ego Caprarę w półfinale w trzech setach uległa późniejszym mistrzyniom Europy, ekipie Włoch. W meczu o brąz „Sborna" pokonała reprezentację Polski 3:1. Z „brązowego" zespołu w składzie na mistrzostwa Starego Kontynentu znalazło się sześć zawodniczek: Jekatierina Gamowa, Olga Fatiejewa, Natalia Safronowa, Julia Mierkułowa, Julia Sedowa i libero Jekatierina Kabieszowa.

Rosyjski szkoleniowiec przed turniejem będzie jeszcze miał okazję sprawdzić formę swoich zawodniczek. Rosjanki rozegrają dwa towarzyskie pojedynki z reprezentacją Niemiec.Ekipa „Sbornej" walczyć będzie w grupie C, w Bydgoszczy. Na drodze podopiecznych Władimira Kuziutkina staną siatkarki Bułgarii, Belgii i Białorusi. Pierwszym przeciwnikiem rosyjskich siatkarek będzie drużyna Bułgarii.

Skład reprezentacji Rosji na ME 2009
Rozgrywające :
Marina Szeszenina, Maria Żadan,

Środkowe :
Jelena Martuzajewa, Julia Mierkułowa, Julia Sedowa, Maria Borisienko

Atakujące/Przyjmujące :
Jekatierina Gamowa, Natalia Safronowa,
Ksienia Naumowa, Tatiana Koszelewa,
Olga Fatiejewa, Anna Makarowa

Libero :
Jekatierina Kabieszowa, Jekatierina Starodubowa

źródło: inf. własna, sportbox.ru

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved