Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > MŚ U-21: Absolutna dominacja Polaków! Zdobywamy dwa złota!

MŚ U-21: Absolutna dominacja Polaków! Zdobywamy dwa złota!

fot. Mirosław Stroński

O takim dniu siatkarska Polska mogła tylko pomarzyć. W Blackpool przed chwilą zakończyły się mistrzostwa świata U-21. Oprócz złotego medalu pary Kołosińska/Brzostek identyczny krążek zdobyli także nasi mężczyźni Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz.

Początek pierwszego seta to bardzo uważna i wyrównana gra z obydwu stron siatki. Przy stanie 9:8 dla Polek, nasze reprezentantki zdobyły jeszcze jedno oczko przewagi. Różnica ta wciąż powiększała się, a przy stanie 12:9 wynosiła już trzy punkty. Jednak Holenderki nie odpuściły tego meczu i wyrównały do wyniku 15:15. Wtedy znów Polki zaczęły grać lepiej i wypracowując sobie kilka oczek przewagi wygrały pierwszego seta do 18.

Drugą partię ponownie otworzyła bardzo dobra gra – zarówno Polek, jak i Holenderek. Przy stanie 3:3 jednak to rywalki Polek zdobyły trzy oczka z rzędu. Szybko ta przewaga jednak została zniwelowana do jednego punktu. Kolejne akcje to gra bardzo szarpana, Holenderki uciekały Polkom, a te po chwili je doganiały. Jednak nadszedł moment, kiedy Remmers/Stiekema osiągnęły przewagę i nie pozwoliły sobie jej zabrać. Konsekwencją tego była porażka Kołosińskiej i Brzostek 17:21.

Mistrzynie Polski zdecydowanie lepiej rozpoczęły ostatnią partię tego turnieju. Zdobyły dwa punkty z rzędu. Na tym nie zakończyły. Ich przewaga rosła, a przy stanie 6:2 wynosiła już cztery punkty. Popularne „Kinia" i „Monia" nie zwalniały tempa i wciąż grały swoją siatkówkę. Nasze siatkarki tak dużej przewagi nie oddały i możemy dumnie powiedzieć – POLKI MISTRZYNIAMI ŚWIATA!Brzostek/Kołosińska – Remmers/Stiekema 2:1
(21:18, 17:21, 15:11)

W rywalizacji mężczyzn o złoto grali Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz . Początek pierwszego seta to wyrównana gra zarówno Polaków, jak i ich brazylijskich rywali. Dopiero przy stanie 8:8 trzy punkty z rzędu zdobyli nasi rodacy. Na nic się jednak to zdało, bo siatkarze z Ameryki Południowej dość szybko wyrównali. Od tego czasu ponownie można było obserwować równą grę punkt za punkt. W końcówce lepiej się jednak spisali Polacy i to oni byli o krok od mistrzostwa świata.

Drugiego seta Kądzioła i Szałankiewicz rozpoczęli o wiele lepiej. Szybko wypracowali cztero-, a potem nawet pięciopunktową przewagę nad Brazylijczykami. Niestety Álvaro Filho/Vitor Felipe nie zapomnieli o randze tego meczu i wzięli się w garść. Konsekwencją tego było zniwelowanie przewagi Polaków do dwóch punktów. Polacy jednak wciąż radzili sobie z parą z Ameryki Południowej. Po nerwowej końcówce polscy kibice odetchnęli z ulgą. Kądzioła/Szałankiewicz najlepsi na świecie. Z Blackpool przywozimy dwa złota!

Kądzioła/Szałankiewicz – Álvaro Filho/Vitor Felipe 2:0
(23:21, 21:19)

Na deser zostały nagrody indywidualne. MVP turnieju żeńskiego została Kinga Kołosińska, a męskiego Michał Kądzioła .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved