Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Marcin Mierzejewski: Z czasem powinno być lepiej

Marcin Mierzejewski: Z czasem powinno być lepiej

fot. archiwum

W drugim dniu turnieju w Krośnie Jadar Radom pokonał ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 3:1 - Z czasem powinno być lepiej - zapowiada libero kędzierzyńskiej drużyny, Marcin Mierzejewski i dodaje: - Przyjdzie czas na to, by poprawić wszystkie elementy.

Patrząc na przedmeczowe prognozy byliście faworytem tego spotkania. Jednak zeszliście z boiska jako pokonani. Co możesz powiedzieć na temat tego meczu?

Marcin Mierzejewski:Ciężko ocenić na gorąco to spotkanie. Myślę, że nie należało ono do bardzo widowiskowych, ale na tym etapie na którym teraz jesteśmy, bardzo ciężko o widowiskowe granie. Ten turniej służy temu, żeby trener sprawdził różne warianty, a nie temu, żeby osiągać jak najlepsze wyniki. Natomiast na dzień dzisiejszy drużyna z Radomia była od nas lepsza i sądzę, że wygrała zasłużenie.

Czego zatem zabrakło w waszej grze?Trudno powiedzieć którego elementu zabrakło. Z tego co wiem, drużyna Jadaru Radom ma za sobą już dość dużą ilość sparingów. Dla nas natomiast był to dopiero drugi mecz. Uważam, że zabrakło nam zgrania.

Jak wyglądają wasze przygotowania do sezonu?

Muszę przyznać, że na razie trenowaliśmy bardzo ciężko, a szczególnie na siłowni, gdzie obciążenia były bardzo duże. Myślę, że to było bardzo widoczne, że czasem nam się nogi plączą i mylimy kroki. Jednak z czasem powinno być coraz lepiej. Do ligi zostało jeszcze trochę czasu i sądzę, że przyjdzie czas na to, żeby poprawić te elementy, które nam szwankują. Póki co, szwankuje prawie wszystko.

Wspomniałeś, że do startu rozgrywek zostało jeszcze trochę czasu. Czy jednak stawiacie już sobie jakieś cele na zbliżający się sezon?

Nie. Jeszcze nie ma wszystkich zawodników i trochę za wcześnie jest na to, żeby jakieś konkretne cele sobie stawiać. Ja myślę, że wejście do czwórki będzie naszym celem minimum. Natomiast jak te cele będą wyglądały dokładnie, to powie prezes jak już drużyna stawi się w komplecie.


Zadowolenia po meczu nie krył natomiast przyjmujący Jadaru Radom, Maciej Pawliński.

Niewątpliwie cieszy zwycięstwo. Co myślisz o tym spotkaniu?

Spotkanie zagraliśmy na luzie. Trener dał dzisiaj wszystkim pograć i sprawdziło się to, bo wygraliśmy 3:1. Może nie był to łatwy mecz, ale się udało.

Po dwóch dniach rozgrywanego w Krośnie turnieju o puchar Prezydenta miasta Krosna macie na swoim koncie dwie wygrane. Czy tak dobra dyspozycja w sparingach przełoży się na grę w trakcie sezonu?

Mam nadzieję, że się przełoży. Jeszcze mamy trzy tygodnie do ligi, to jeszcze trochę czasu. Dosyć dobrze jesteśmy zgrani. Dużo część składu została z zeszłego sezonu, z tego chyba wynika też nasze zgranie. Nie gramy jednak jeszcze pełnym składem – Żaliński i Hernandez jeszcze nie mogą grać, Marcin Kocik też jeszcze odpoczywa. Mamy więc jeszcze rezerwy, ale cieszy mnie to, że już jesteśmy dość dobrze zgrani.

 

* rozmawiał Sebastian Solecki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved