Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Jan Such: Celem jest utrzymanie

Jan Such: Celem jest utrzymanie

fot. archiwum

Podopieczni Jana Sucha jako jedni z pierwszych rozpoczęli przygotowania do sezonu. - Koncentrujemy się na pierwszych meczach PlusLigi. Mamy walczyć o utrzymanie i chcemy tych punktów szukać już na początku rozgrywek - zapowiada szkoleniowiec Jadaru.

Pańska drużyna prezentuje bardzo dobrą grę w krośnieńskim turnieju. Wczoraj udało Wam się pokonać rywali z Kędzierzyna. Jak na gorąco może Pan skomentować to spotkanie?

Jan Such:Spotkanie nie było takie bardzo dobre. U nas brakuje Wojciecha Żalińskiego , Marcina Kocika , najlepszego zawodnika w zeszłym sezonie, Kubańczyka Hernandeza . Jesteśmy w dość dobrej dyspozycji. Trzeba jednak zauważyć, że zaczęliśmy pracę jako pierwsi w Polsce i widać tego efekty. Koncentrujemy się na pierwszych meczach PlusLigi. Mamy walczyć o utrzymanie i chcemy tych punktów szukać już na początku rozgrywek.

Który element zadecydował o zwycięstwie Jadaru Radom w spotkaniu z Kędzierzynem?Myślę, że wszystko, a szczególnie organizacja gry, którą ćwiczymy cały czas,t j. począwszy od rozegrania, poprzez blok, obronę. Uważam, że wszystkie elementy siatkarskie wykonujemy na dość dobry poziomie, ale to jeszcze nie jest najwyższy poziom. Stać nas na jeszcze lepszą grę.

Co czeka jeszcze Pański zespół w najbliższych tygodniach przed startem PlusLigi?

Za tydzień jedziemy na turniej do Kędzierzyna. Spotkamy się tam z dwoma niemieckimi zespołami, będzie ZAKSA, Jastrzębski Węgiel i Delecta Bydgoszcz. Potem mamy ostatni turniej u siebie, tydzień przed startem rozgrywek. Jesteśmy teraz po zgrupowaniu w Kielnarowej, gdzie ćwiczyliśmy na dwóch siatkach i pracowaliśmy nad taktyką.

Cel na sezon?

Utrzymanie się w lidze.

* Rozmawiał Sebastian Solecki

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved