Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Mirek Porosa: Już rezerwuję czas na podróż do Włoch

Mirek Porosa: Już rezerwuję czas na podróż do Włoch

fot. archiwum

Przenieście świetną atmosferę i energię z tureckiego turnieju do sal treningowych i pracujcie jeszcze ciężej, abyście razem ze wszystkimi Polakami i waszymi kibicami, mogli taką samą radość przeżyć za rok - na mistrzostwach świata 2010 we Włoszech. Ja już teraz rezerwuję czas na przyszłoroczną podróż do Włoch...

Serdeczne gratulacje i pozdrowienia z Kanady dla wszystkich członków polskiego zespołu siatkarzy za wspaniały sukces, jakim jest wywalczone w Turcji mistrzostwo Europy. Wywalczone w minioną niedzielę zwycięstwo naszego zespołu w dramatycznym meczu z Francją, ukoronowało jego ciężką pracę wykonaną w czasie od pierwszego zgrupowania w maju, do wrześniowych mistrzostw Europy. Tej drużynie nikt złota nie podał na tacy – wypracowała je na boisku, zasługując jak najbardziej na końcowy sukces. Cieszę się bardzo i jest mi niezmiernie miło, bo miałem okazję poznać osobiście wszystkich polskich zawodników i widziałem jak ciężko pracują na treningach. Tym sukcesem daliście wszystkim Polakom wiarę w to, że w życiu wszystko jest możliwe; że zawsze trzeba zawieszać poprzeczkę wysoko i cierpliwie dążyć do upragnionego celu. Dziękuję Wam za prawie dwa tygodnie wspaniałych przeżyć.

Mistrzowski turniej wygrała drużyna, ale ja chciałbym specjalne podziękowania skierować do Piotra Gruszki , który jest wspaniałym wzorem do naśladowania, dla wszystkich uprawiających sport, i nie tylko. Tylko Piotrek, jego rodzina i najbliżsi, wiedzą, jakie myśli przewijały się przez jego głowę w różnych okresach długiej, reprezentacyjnej przygody. Wszystkie przeżyte w tej długiej drodze upadki i wzloty nauczyły go cierpliwości. On walczył zawsze jak mało kto – nigdy nie odpuścił, nie zwątpił, nie brał do serca złośliwych komentarzy, nie załamywał się. Wreszcie samo życie ubarwiło ten scenariusz – jego świetna gra została doceniona i uhonorowana blaskiem wszystkich nagród i pochwał, które jak najbardziej zasłużenie spływają na niego w tych dniach. Przypomina mi się bardzo trafne motto Michaela Jordana : You have to expect things of yourself before you can do them *. Piotrek tak właśnie zrobił. Chwała mu za to.

Paweł Zagumny – oprócz doskonałej gry w całym turnieju – przypomniał nam wszystkim znaczenie słowa „przyjaciel". Jego gest założenia koszulki swojego przyjaciela – Sebastiana Świderskiego – podczas ceremonii wręczania medali, wzbudził w nas wszystkich wiele pozytywnych emocji. Symboliczne podzielenie się w tak podniosłym momencie własnym sukcesem z przyjacielem, powinno dać nam wszystkim dużo do myślenia. Paweł, tym gestem pokazałeś, czym wypełnione jest Twoje serce i jak wspaniałym jesteś człowiekiem. Dziękuję.Jako trener nie mogę w tym miejscu nie wspomnieć o sztabie szkoleniowym. Daniel Castellani pokazał, na czym polega perfekcyjne przygotowanie zespołu do tak trudnego turnieju. To, co osiągnął z drużyną przez krótki czas, niespełna pięciu miesięcy, zasługuje na słowa najwyższego uznania. Osobiście nie widziałem ani jednej błędnej, nie do końca przemyślanej jego decyzji, a przecież zdajemy sobie dobrze sprawę z tego, ile musiał ich podjąć – na boisku i poza nim. Daniel, zasłużyłeś na wszystko co najlepsze – czapka z głowy przed Tobą i Twoimi dokonaniami. Ciesz się tą chwilą.

„Złota" reprezentacja Polski jest teraz ważną częścią historii europejskiej i światowej siatkówki. Ciesząc się widokiem zawieszonych na szyjach medali, nie zapominajcie o tym, że teraz jesteście zespołem, którego pokonanie na każdej następnej imprezie będzie celem wszystkich rywali. Nie musi to jednak oznaczać końca Waszych sukcesów. Przenieście proszę świetną atmosferę i energię z tureckiego turnieju do sal treningowych i pracujcie jeszcze ciężej, abyście razem ze wszystkimi Polakami i waszymi kibicami, mogli taką samą radość przeżyć za rok – na mistrzostwach świata we Włoszech. Ja już teraz rezerwuję czas na przyszłoroczną podróż do Włoch…

* W wolnym tłumaczeniu na język polski: Zanim czegoś dokonasz, musisz tego oczekiwać od siebie

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn, turnieje światowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved