Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Sordyl: Zabrakło skuteczności

Mariusz Sordyl: Zabrakło skuteczności

fot. archiwum

Siatkarze AZS UMW Olsztyn przegrali w pierwszym meczu z Jastrzębskim Węglem 2:3. - Byliśmy blisko, ale zwycięstwa nikt nam za darmo nie odda. Zabrakło w tej końcówce braku skuteczności, pewności w akcjach ofensywnych - powiedział Mariusz Sordyl.

Maciej Kusaj (rozgrywający AZS UWM Olsztyn) – Nie wszedłem dobrze w to spotkanie, ale z biegiem czasu się rozegrałem. W mojej opinii mecz był ogólnie pozytywny. Powalczyliśmy troszkę z Jastrzębiem, jednak szkoda tej przegranej końcówki. Nie winiłbym tutaj sędziego za to rozstrzygniecie. Może i był aut przy tej ostatniej zagrywce, ale prowadziliśmy w tie-breaku 13:10 i powinniśmy spokojnie dowieźć prowadzenie . "

Mariusz Sordyl (trener AZS UWM Olsztyn) – Był to pierwszy mecz w pełnym wymiarze czasowym z Maćkiem Kusajem. Nie wprowadzamy jeszcze do gry jakiś bardzo konkretnych założeń, jednak powinniśmy być mimo wielu zmian w składzie bardziej konsekwentniejszym zespołem. Byliśmy blisko, ale zwycięstwa nikt nam za darmo nie odda. Zabrakło w tej końcówce braku skuteczności, pewności w akcjach ofensywnych. Jastrzębie doskonale wykorzystało naszą słabość, skutecznie kontrowali i rozstrzygnęli spotkanie na swoją korzyść. Mecz jednak od początku nie układał się po naszej myśli,zapowiadało się na spotkanie bez historii, jednak później chłopacy zaczęli walczyć i jest to na pewno duży pozytyw. Trochę szkoda, że nie postawiliśmy tej kropki nad "i". Cieszę się z tego, że Maciej Kusaj który wszedł na boisko dość mocno stremowany, przetarł się w spotkaniu z mocnym rywalem i miał momenty na prawdę super gry. Widać, że Maciej bierze do siebie uwagi które kieruję do niego na treningach i stara się poprawiać swoje braki. Porażka troszkę boli, chcielibyśmy już wygrać jakieś spotkanie pomimo tego,że nie jesteśmy do końca przygotowani na tyle, aby spokojnie na tym poziomie kontrolować przebieg gry . "

W zespole AZS UWM nie zobaczyliśmy w piątkowym spotkaniu Jakuba Oczki oraz Artura Jacyszyna . Zapytany o nieobecnych trener Sordyl odpowiedział: – Kuba w czwartek na treningu zasygnalizował ból kolana. Okazało się, że nasz rozgrywający otarł gdzieś to kolano, a w ranę wplątał się jeszcze jakiś "paproszek". Niestety napuchnięta noga Jakuba wymaga około tygodniowej kuracji. Natomiast Artur Jacyszyn po swoich ubiegłorocznych perypetiach potrzebuje jak najwięcej grania. W Olsztynie odbywa się teraz Memoriał Wawrzyczka i tam Artur rozegra w naszych rezerwach trzy spotkania. Po tej prawie rocznej przerwie ma on trochę braków ze strony technicznej i korzystniejsze dla niego było właśnie pozostawienie go w ten weekend z drużyną rezerw .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved