Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Krzysztof Andrzejewski: Celem jest utrzymanie

Krzysztof Andrzejewski: Celem jest utrzymanie

fot. archiwum

- Cel jest jasno ustalony przez zarząd, i jest to utrzymanie się w lidze. My jako sportowcy stawiamy sobie za cel to, aby w każdym meczu wygrywać i  walczyć o każdą piłkę - mówi libero AZS UWM Olsztyn Krzysztof Andrzejewski.

Jak z perspektywy boiska wyglądało to dzisiejsze spotkanie z Jastrzębskim Węglem?.

Krzysztof Andrzejewski: Był to mecz o charakterze typowo szkoleniowym. Jesteśmy przed sezonem, dlatego też sprawdzamy warianty taktyczne, różne formy zagrań. Wynik jest zawsze ważny. Chcemy wygrywać, ale dziś toczyliśmy pojedynek charytatywny, co było celem samym w sobie. Co do samego spotkania, to w dwóch pierwszych setach troszeczkę nie wychodziła nam ta gra. Następnie malutka metamorfoza, która dodała nam trochę wiatru w żagle. Potem lepiej graliśmy, robiliśmy mniej bledów, wykorzystywaliśmy kontry. W tiebreaku prowadziliśmy już 13:10 i chyba za wcześnie poczuliśmy, że możemy to wygrać. Na pewno cieszy lepsza gra w drugiej fazie meczu.

Jutro okazja do rewanżu…
– No tak, na pewno będziemy chcieli wygrać jutro, żeby przynajmniej przed sezonem odnieść jakieś zwycięstwo, bo to zawsze buduje atmosferę w zespole. Przegraliśmy trzy spotkania w Ełku i jedno tutaj, ale mimo to nie załamujemy się. Z całą pewnością zwycięstwo poprawiłoby nam nastroje.Ze składu ubyło Wam kilka ważnych ogniw jak m.in. Szymański, Zagumny czy Kunnari. Szkielet drużyny stanowią w głównej mierze młodzi gracze. W związku z tym jakie są Wasze cele przed zbliżającym się sezonem PlusLigi?.

– Cel jest jasno ustalony przez zarząd, i jest to utrzymanie się w lidze. My jako sportowcy stawiamy sobie za cel to, aby w każdym meczu wygrywać. Nawet jak się nie uda zwyciężyć z wyżej notowanym rywalem to przynajmniej będziemy chcieli urwać jakieś punkty i walczyć o każdą piłkę.

Czy w klubie szykują się jeszcze jakieś wzmocnienia?.

– To nie do mnie pytanie. Wydaję mi się, że jest nas trzynastu i skład jest zamknięty. Wszystko może się wydarzyć.

* Rozmawiał Michał Malinowski (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved