Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Konrad Paśnik: Ratuje nas tylko praca

Konrad Paśnik: Ratuje nas tylko praca

fot. archiwum

Siatkarze Morza Bałtyk Szczecin intensywnie przygotowują się do nowego sezonu, który  rozpoczną w roli beniaminka I ligi. Wczoraj w sparingowym meczu pokonali innego beniaminka-Farta Kielce. Po meczu z atakującym ze Szczecina rozmawiała Strefa Siatkówki.

Jesteście teraz w okresie przygotowawczym. Jakbyś na dzień dzisiejszy ocenił waszą dyspozycję. W dzisiejszym sparingu widać było parę niedociągnięć.

Konrad Paśnik: Jeżeli chodzi o dyspozycję, to nie jest ona taka jak byśmy sobie życzyli. Wiadomo, gramy w I lidze. Musimy się bardziej przygotować, nastawić mentalnie. Przed nami jeszcze jest sporo pracy.

Właśnie, gracie w I lidze. Na pewno wiąże się to z wyższym poziomem niż w II. Będziecie teraz jedynym szczecińskim zespołem na tym poziomie i presja z pewnością będzie większa ze strony kibiców.-Tak, jak najbardziej. My jesteśmy tego świadomi i dlatego też ciężko pracujemy. Myślę, że ratuje nas tylko praca przez cały czas na 120%. Praca, praca i jeszcze raz praca.

Jakie macie jeszcze plany przygotowań przed nowym sezonem?

-Na dzień dzisiejszy są to właśnie mecze sparingowe u nas na SDS-ie. Za tydzień jedziemy na turniej do Kielc.

Jesteście beniaminkiem więc celów na ten sezon nie możecie mieć zbyt wygórowanych.

-Tak, jak najbardziej. Przede wszystkim utrzymanie się w I lidze to jest nasz główny cel i będziemy dążyli do tego, by ten cel zrealizować.

W waszym zespole pojawiło się kilku nowych zawodników. Jak wam się układa współpraca z nimi?

-Jeżeli chodzi o nowych zawodników, to powoli się zgrywamy. Myślę, że z biegiem czasu ta współpraca dojdzie do perfekcji. Także powinniśmy być dobrej myśli.

Macie nowego zawodnika na newralgicznej pozycji rozgrywającego – Michała Dolińskiego .

-Tak. Michał to jest zawodnik, który już się ogrywał, grał w I lidze, gdzieś tam się przemieszczał w I lidze. Widać u niego pierwszoligowe ogranie. Myślę, że zgranie się z nim to tylko kwestia czasu.

*Rozmawiała: Ewa Koperska (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved