Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katarzyna Mroczkowska: Liczę na naszą dobrą grę

Katarzyna Mroczkowska: Liczę na naszą dobrą grę

fot. archiwum

Zrelaksowana i wypoczęta Katarzyna Mroczkowska, siatkarka Impel Gwardii Wrocław specjalnie dla czytelników Strefy Siatkówki podzieliła się wrażeniami z wakacji oraz zdradziła plany na nowy, nadchodzący sezon PlusLigi Kobiet.

Na początek standardowe pytanie, jak i gdzie spędziłaś wakacyjny czas?

Katarzyna Mroczkowska : W tym roku miałam fantastyczne wakacje. Byłam w Tatrach i Alpach. Zobaczyłam Moskwę i spędziłam niezapomniany miesiąc w Indiach.

Zwiedziłaś ciekawe miejsca, a może przydarzyły się Ci się jakieś niespodziewane przygody?Całe Indie są jedną wielką niespodzianką i nigdy nie wiadomo, jaka przygoda Cię spotka. Zaskoczenie czyha za każdym rogiem. Już po kilkudniowym pobycie w Indiach nabiera się ogromnego dystansu do świata. Tak naprawdę spotkało mnie wiele ciekawych i niezapomnianych przygód. Szczególnie polecam podróż indyjskim pociągiem (śmiech). Poza tym góry, czy to Alpy czy Tatry zawsze dostarczają mi pięknych przeżyć.

Były takie momenty, w których brakowało Ci siatkówki?

Zdecydowanie nie (śmiech). Zresztą nie tęskniłam również za Internetem, telefonem komórkowym czy codzienną prasówką.

Postanowiłaś pozostać we wrocławskim klubie. Działacze długo musieli Cię przekonywać czy wręcz przeciwnie?

Kontrakt podpisałam dopiero w połowie czerwca, przed samym wyjazdem na wakacje. Natomiast fakt, że zostaję we Wrocławiu potwierdziłam już wcześniej.

Drużynę nadal będzie prowadził Rafał Błaszczyk. W samej jednak ekipie zaszło kilka zmian. Czy ten czynnik miał jakiekolwiek znaczenie na Twoją decyzję pozostania w zespole?

Tak, był to istotny argument za pozostaniem w Gwardii. Mam duże zaufanie do trenera i do tego, w jaki sposób dobiera zawodniczki do zespołu. Myślę, że w tym sezonie pojawiło się w naszej ekipie kilka ciekawych dziewczyn, które dobrze uzupełnią naszą drużynę.

Joanna Wołosz i Olga Owczynnikowa to dwie nowe rozgrywające, które poprowadzą grę Gwardii w przyszłym sezonie. Znałaś wcześniej te siatkarki? Co możesz o nich w tej chwili powiedzieć?

Ani z Olgą ani z Asią wcześniej nie grałam w jednym klubie. Moim zdaniem te dwie siatkarki będą się doskonale uzupełniać na tej pozycji, takie połączenie młodości z doświadczeniem. Gra Olgi Owczynnikowej będzie nieoceniona w trudnych momentach, a Joanna Wołosz, która ma "papiery na granie" będzie się mogła dużo od niej nauczyć.

Za Wami kilka treningów, ale spróbuj na ich podstawie odpowiedzieć na pytanie. Jak wygląda i prezentuje się nowa Gwardia przed rozpoczynającym się 25 października sezonem PlusLigi Kobiet?

Mamy fajną drużynę. Solidnie trenujemy a dobra atmosfera nam dopisuje. Najważniejsza jednak będzie nasza postawa w trakcie meczów. Dopiero wtedy można ocenić prawdziwą wartość zespołu. W rozpoczynającym się właśnie okresie turniejowym sprawdzimy nasze możliwości.

Oprócz czysto fizycznego przygotowywania się, rozpoczęłyście niedawno cykl gier kontrolnych. Na początek zagrałyście z rywalkami z górnej półki, Aluprofem Bielsko-Biała.

Trudno ocenić pojedynki z Aluprofem. Zarówno my jak i bielszczanki byłyśmy w ciężkim treningu. Drugi raz miałyśmy okazje stanąć na boisku pełną szóstką. Wiele rzeczy nie chciało nam wychodzić. Czasami było tak, że piłka rządziła nami, a nie my piłką. Poza tym sparing to inna, ciekawa forma zajęć, zwłaszcza, gdy po drugiej stronie siatki stoi silniejszy przeciwnik.

Jeden mecz wygrany, drugi przegrany. Co tak naprawdę dały Wam te dwa pojedynki z wicemistrzyniami Polski?

Pierwszy raz w tym sezonie zagrałyśmy we wrocławskiej hali Orbita. Przećwiczyłyśmy ustawienie w obronie oraz współpracę z blokiem. Wiem, jakie błędy popełniamy, na co zwrócić uwagę i nad czym mocniej musimy popracować. Każdy następny mecz pozwala nam się lepiej poznać.

Marta Czerwińska po meczach z Aluprofem powiedziała, że mimo początku sezonu przygotowawczego, już dobrze rozumiecie się na boisku. Jak Ty to odbierasz?

Przyznaję Marcie rację. Pomimo roszad personalnych tworzymy dobrze funkcjonującą całość. Zdajemy sobie jednak sprawę, że czeka nas dużo pracy, ale wartość wyjściowa jest zadowalająca. Nowe siatkarki wniosły do zespołu dużo świeżości i pozytywnej energii. Chciałabym żeby cały sezon minął nam w takiej świetnej atmosferze.

Tak naprawdę to dopiero sezon i pierwsze mecze zweryfikują formę i dyspozycję poszczególnych zespołów, ale, patrząc na chwile obecną, jak od sportowej strony postrzegasz zespół Gwardii?

Na dzień dzisiejszy ciężko odpowiedzieć na takie pytanie. Na razie trenujemy w dziesiątkę. Niedługo do zespołu powinna dołączyć Bogusława Barańska. Potrzebujemy jeszcze jednej zawodniczki na skrzydło, aby mieć możliwość zmiany w trakcie meczu. Najważniejsze jednak, żeby obyło się bez poważnych kontuzji. W zespole mamy kilka młodych dziewczyn, także mamy potencjał i fajnie by było go dobrze wykorzystać.

Jak bardzo i na ile motywuje Cię zajęte, wraz z koleżankami w poprzednim sezonie, 6. miejsce w PlusLidze Kobiet do pracy i wysiłku, który czeka na Ciebie już za niecały miesiąc?

Poprzedni sezon należy zaliczyć do udanych. W związku z tym odczuwam pewien rodzaj lekkości na duchu i zachowuje bardzo miłe wspomnienie. Dzięki temu do obecnego sezonu przystępuję pełna optymizmu i przekonania, że możemy grać na niezłym poziomie.

Jeszcze w trakcie poprzedniego sezonu mówiło się, że Gwardia osiągnęła znaczący sukces, najpierw utrzymując się w lidze a później zajmując wysoką lokatę w tabeli. Jak z Twojej perspektywy rysuje się nadchodzący sezon?

Nie chciałabym ponownie walczyć o utrzymanie. Nie widziałam do tej pory naszych ligowych rywalek, więc trudno wyrokować, co będzie się działo. Liczę na naszą równą grę w lidze, zwycięstwa będące niespodzianką dla kibiców oraz udane występy w europejskich pucharach.

Na zakończenie, czego mogę Ci życzyć?

Zdrowia. Kiedy ono dopisuje inne rzeczy same wychodzą.

*rozmawiała Weronika Grabowska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved