Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > UKS Kazimierz Płomień Sosnowiec rozpoczyna nowy sezon

UKS Kazimierz Płomień Sosnowiec rozpoczyna nowy sezon

fot. archiwum

W sobotę, 19 września siatkarze UKS Kazimierz-Płomień Sosnowiec zainaugurują rozgrywki III ligi mężczyzn meczem z zespołem MKS Poręba. Mecz odbędzie się o godzinie 18:00 w hali przy ulicy Jasieńskiego w Sosnowcu- Kazimierzu Górniczym.

Teraz jednak sosnowiecki zespół ma ambicje gry o coś więcej, niż tylko utrzymanie w lidze. Celem jest zajęcie w swojej grupie miejsca zapewniającego awans do czołowej ósemki. W sezonie 2009/2010 16 zespołów jest podzielonych na 2 grupy po 8 zespołów, z których 4 pierwsze z każdej grupy grają o awans a pozostałe o utrzymanie w lidze. Rywalami sosnowiczan w I grupie są: Delic-Pol Norwid II Częstochowa, MKS-R Klimowicz Pyskowice, MCKiS II Jaworzno, UKS "Sokół’43" Katowice, MKS Poręba, MKS MOS Interpromex Będzin, MLKS Pilica-Koniecpol.

Najgroźniejsi wydają się być siatkarze z Częstochowy, Jaworzna oraz Katowic, ale żadnego rywala nie należy lekceważyć. Skład „Kazików" w dalszym ciągu będzie opierał się na wychowankach, w tym głównie na grupie chłopców z rocznika 1990, z których wywodzi się również tegoroczny Mistrz Europy Juniorów w Siatkówce Plażowej Damian Wojtasik , który jednak w hali raczej nie zagra.

W klubie pojawiło się jednak kilku ciekawych zawodników, którzy powinni stanowić wzmocnienie składu. Są to mierzący 205cm Filip Brzeziński, oraz dwójka przyjmujących: Artur Bagiński i Michał Grzyb. Młody Sosnowiecki zespół w zeszłym sezonie zebrał cenne doświadczenie i ogranie, które powinno zaprocentować w tym sezonie. Zmartwieniem w klubie są problemy zdrowotne- w pierwszej części sezonu na pewno nie zagra podstawowy atakujący Piotr Mierzejewski, a na kontuzje narzeka podstawowy przyjmujący, Maciej Orczykowski. Na szczęście trener sosnowiczan Adam Pachołek dysponuje kadrą 15 graczy na poziomie trzecioligowym, więc ewentualnych zastępców nie brakuje.Mecze sparingowe pokazały, że zespół dysponuje sporym potencjałem, jednak- jak to bywa w przypadku młodych zawodników- gra jeszcze nierówno. W spotkaniu z kandydatem do awansu AZS Politechnika Śląska Gliwice sosnowiczanie ulegli 2:3, natomiast w meczu z silną drużyną GKS Kombud Tychy górą były „Kaziki" zwyciężając 3:2. W spotkaniu z MCKiS Jaworzno, zakontraktowanym na cztery sety, padł wynik 2:2. Działacze sosnowieckiego klubu liczą, że złoty medal Mistrzostw Europy wywalczony w Turcji spowoduje, że sponsorzy spojrzą na spadkobiercę jednego z najbardziej zasłużonych polskich klubów życzliwszym okiem, a na zajęciach prowadzonych przez UKS grup młodzieżowych pojawi się jeszcze więcej wartościowego siatkarskiego narybku, z którego będzie można ukształtować przyszłych następców Pawła Zagumnego, Piotra Gruszki, czy Damiana Wojtasika.

Skład UKS-u Kazimierz Płomień Sosnowiec:

1 Pachołek Karol
2 Grzyb Michał
3 Brzeziński Filip
4 Bagiński Artur
5 Kosiński Michał
6 Mierzejewski Piotr
7 Piekarz Mikołaj
8 Więcek Adrian
9 Wojtasik Damian
10 Orczykowski Maciej
11 Leks Piotr
12 Biernacki Michał
13 Tworzydło Szymon
14 Kosiński Szymon
15 Dębski Kamil

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved