Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Anna Barańska: Nie róbcie ze mnie nowej Glinki

Anna Barańska: Nie róbcie ze mnie nowej Glinki

fot. archiwum

Nie wmawiajcie mi, że jestem nową Małgorzatą Glinką. Nie róbcie ze mnie liderki i gwiazdy tej drużyny. Jeśli nie chcemy się ośmieszyć na tej imprezie, to wszystkie musimy zagrać na maksa, a nie tylko patrzeć na to, co zrobię ja- mówi Anna Barańska.

Super Express: Siatkarze zawiesili wysoko poprzeczkę. Na dodatek mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce. Nie sparaliżuje was presja?

– Nie ma mowy o żadnym paraliżu. To, że gramy ten turniej u siebie, tylko nam pomoże. Przy naszych wspaniałych kibicach gra się zdecydowanie lepiej, ich doping nas uskrzydli.

Po dominacji Małgorzaty Glinki i Doroty Świeniewicz w kadrze przyszedł czas na panią. Teraz to pani ma być liderką zespołu…– Liderką się nigdy nie czułam i nic się nie zmieniło. A do starszych koleżanek nie lubię być porównywana. Nigdy nie traktowałam siebie jako ich następczynię. Pracuję na własny rachunek. Zresztą jeśli nie chcemy się ośmieszyć na tak wielkiej imprezie przed własnymi kibicami, to wszystkie, także rezerwowe, muszą zagrać na maksymalnych obrotach.

Na co stać panią i polski zespół w tych mistrzostwach?

– Przede wszystkim chcę mieć satysfakcję z mojej dobrej gry. No i oczywiście marzę o medalu. Myślę, że będziemy w optymalnej formie i osiągniemy dobry wynik.

*Autor: Paweł Swarlik (Super Express)
Więcej w serwisie www.se.pl

źródło: se.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-18

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved