Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Polki będą trenować w Łodzi

Polki będą trenować w Łodzi

fot. archiwum

Od piątku w Łodzi siatkarki reprezentacji Polski przygotowywać się będą do mistrzostw Europy. Polki w grupie A zagrają kolejno z Hiszpanią (25.9), Chorwacją (26.9) i Holandią (27.9). Wszystkie mecze odbędą się w hali Arena.

22 września podopieczne Jerzego Matlaka zagrają mecz sparingowy z reprezentacją Włoch.

Trener reprezentacji siatkarek  podał skład na mistrzostwa Europy, które w dniach 25 września – 4 października odbędą się w Polsce. Z piętnastki, która brała udział w towarzyskim turnieju w Weronie, odpadła libero Agata Sawicka .

Selekcjoner ostatecznego wyboru składu dokonał po turnieju w Weronie, który był jednym z ostatnich sprawdzianów przed mistrzostwami Europy. Polki przegrały z Serbią 2:3, z Włoszkami 1:3 oraz pokonały Belgię 3:2.W Łodzi będziemy trenować już do samego rozpoczęcia mistrzostw. Naszym ostatnim sprawdzianem formy będzie sparing z reprezentacją Włoch, który rozegramy na kilka dni przed inauguracją mistrzostw – powiedział Jerzy Matlak. – Wracając z Włoch wylądowaliśmy na Okęciu pół godziny przed siatkarzami, na których czekało na lotnisku wielu kibiców. Przyznam szczerze, że czuliśmy się trochę niezręcznie, gdy weszliśmy w ten tłum. Nasi reprezentanci zrobili wielką rzecz, która zdarza się raz na ileś lat. Nie ukrywam, że po naszych głowach też przeszła myśl, żeby powtórzyć sukces chłopaków – dodał szkoleniowiec naszych siatkarek.

źródło: naszemiasto.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved