Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Trzeba wykorzystać ten sukces

Trzeba wykorzystać ten sukces

fot. archiwum

W Radomiu siatkówka cieszy się niemałą popularnością, którą złoty medal biało-czerwonych na mistrzostwach Europy w Turcji może tylko wzmocnić. Przecież gracze Jadaru jako jedyni reprezentują miasto w grach zespołowych w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce.

Polscy siatkarze w pięknym stylu zostali mistrzami Starego Kontynentu. Osiem spotkań w Turcji i osiem zwycięstw, w tym finał z Francją. Triumf na miarę najwyższej chwały i podziwu. Nie ma co – przed reprezentacją prowadzoną przez Daniela Castellaniego kapelusze z głów. Przez ostatnie dwa tygodnie kadra Argentyńczyka zrobiła świetną promocję dla wielbionej w Polsce dyscypliny sportu. Przekonani są o tym radomscy trenerzy siatkówki, których zapytaliśmy, jaki wymiar dla rozwoju volleybal’a może mieć złoto Polaków.

Jan Such, trener Jadaru Radom: "Po srebrze Polaków na mistrzostwach świata w Japonii zainteresowanie naszą dyscypliną wzrosło. Po złocie w Turcji powinno być jeszcze wyższe. Jestem przekonany, że na pierwszym naszym meczu w ekstraklasie z Resovią na trybunach będzie nadkomplet publiczności. Dla rozwoju dyscypliny reprezentacja zrobiła wiele dobrego. Z tego, co wiem, do klubów – także do Jadaru – dzwonią potencjalni sponsorzy, którzy interesują się możliwością współpracy. Jeśli chodzi o narybek to nie mam wątpliwości – będzie jeszcze lepiej."

Jacek Skrok, trener seniorów RCS Czarni Radom: "Poprzedni sukces spowodował wzrost zainteresowania. Głównie medialnie, m.in. w telewizji pojawiło się więcej piłki siatkowej. Szkoda tylko, że PZPS do końca nie wykorzystał koniunktury, by na przykład na wzór piłki nożnej zadbać o sponsoring ligi. Budżety drużyn najwyższego szczebla rozgrywek są w naszym futbolu w dużym stopniu uzależnione od pieniędzy stacji telewizyjnej, która za pokazywanie ekstraklasy płaci klubom niemałe kwoty. Obecny sukces – mam nadzieję – przyciągnie do siatkówki jeszcze większe rzesze kibiców, sponsorów. Jako szkoleniowcy z pewnością odczujemy wzrost popularności dyscypliny, choćby przy tworzeniu nowych grup młodzieżowych. Już widzę, że przed blokami na trzepakach dzieciaki przebijają piłkę, naśladując Gruszkę, Kurka i innych."Arkadiusz Sawiczyński, trener najmłodszych adeptów Czarnych: "Nie mam wątpliwości, że złoto naszych siatkarzy w Turcji przełoży się na jeszcze większą popularność piłki siatkowej i nie wolno tego zmarnować. Radom siatkówką stoi od lat. Sukcesy grup młodzieżowych są tego przykładem. Polscy siatkarze zrobili naszej dyscyplinie wspaniałą reklamę. Liczę, że niebawem odczuję wzrost popularności przy okazji naboru do Czarnych, który organizujemy dla chłopców z klas IV, V i VI ze szkół podstawowych. Przy okazji, spotkanie organizacyjne w hali LO przy ulicy Traugutta 52a odbędzie się 22 września o godzinie 16."

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved