Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > To już cztery lata bez Arka…

To już cztery lata bez Arka…

fot. archiwum

Od trzech dni żyjemy w blasku złota. Wszyscy pragną dotknąć Mistrzów Europy. W całej tej euforii nie zapominamy o siatkarzu, który wbijał gwoździe z poziomu drugiego piętra. Mowa o tragicznie zmarłym Arkadiuszu Gołasiu. Dziś mijają cztery lata...

16 września 2005 roku około godziny 7 na autostradzie pod Klagenfurtem w Austrii samochód, w którym jechał Arkadiusz Gołaś, zjechał w prawo i uderzył w betonową podstawę ściany dźwiękochłonnej. Nasz środkowy jechał do nowego klubu Lube Banca Macerata, z którym miał podpisany trzyletni kontrakt. Kariera stała przed nim otworem, spełniło się jego największe marzenie, gra w czołowej drużynie włoskiej Serie A.

Gołaś urodził się 10 maja 1981 roku w Przasnyszu. Karierę siatkarską rozpoczął w UKSie Olimp Ostrołęka. Następnie grał w MOSie Wola Warszawa. W 2000 roku podpisał kontrakt z AZS-em Częstochowa, z którym trzykrotnie sięgnął po tytuł wicemistrza Polski. Pod Jasną Górą spędził cztery sezonu. Następnie przeniósł się do Padwy. W reprezentacji Polski zadebiutował w 2001 roku pod okiem Ryszarda Boska. W 2004 roku pojechał na Igrzyska Olimpijskie do Aten, był wówczas wyróżniającym się zawodnikiem reprezentacji. Dysponował niezwykłym zasięgiem 365 cm w ataku i 338 cm w bloku. Gdy miał dobrze wystawioną piłkę, nikt nie był w stanie go zatrzymać. Ostatnią wielką imprezą, na której zagrał były Mistrzostwa Europy w Rzymie. Wrócił bez medalu na szyi, Polacy zajęli wówczas 5. miejsce. W reprezentacji rozegrał ponad 80 meczów. Srebrny medal Mistrzostw Świata nasi siatkarze zadedykowali właśnie Gołasiowi.

Gdyby żył, zapewne cieszyłby się razem z kolegami i kibicami z wywalczonego złota…

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved