Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Puck przywitał mistrza Europy

Puck przywitał mistrza Europy

fot. archiwum

Daniel Pliński, złoty medalista mistrzostw Europy w siatkówce, wrócił we wtorek o godz. 17 do swego rodzinnego Pucka. W eskorcie wjechał na rynek miasta, gdzie czekał na niego tłum pucczan i fanów siatkówki. Powitano go gromkim "Sto lat" i co chwilę skandowano "Dziękujemy!".

"Jak znam życie to zaraz się rozkleję" – powiedział Daniel Pliński, kiedy wszedł na scenę. I rzeczywiście za chwilę musiał już ocierać łzy z twarzy. Przede wszystkim dziękował rodzicom i żonie, a także wszystkim pucczanom, którzy wspierali go śledząc zwycięskie boje polskiej reprezentacji.

"Sukces jest wspaniały, ale okupiony naprawdę ciężką pracą" – przyznał złoty medalista z Pucka. – "Ostatnie dwa tygodnie w Turcji to trzy godziny snu na dobę i "rozgrywanie" meczów w nocy. Ale wiedzieliśmy, że polscy kibice są z nami."

Kibice mu dziękowali za wzruszenia, których dostarczył wraz z kolegami z drużyny."Zawsze utożsamia się z naszym Puckiem" – przypominał Maciej Glosa, który na rynku pojawił się w koszulce reprezentacji z nazwiskiem "Pliński". – "Za każdym razem, gdy odwiedza nasze miasto, znajdzie chwilę, by spotkać się z kolegami z dawnych lat. Jest bardzo skromnym człowiekiem. Jestem dumny, że mam jego koszulkę."

Sukces polskiej reprezentacji sprawił, że siatkówka staje się coraz popularniejszą dyscypliną. – "Często gram z kolegami na podwórku" – przyznaje kilkunastoletni Kacper Neumann z Pucka. – "Chciałbym kiedyś grać tak jak Daniel Pliński."

Piotr Kozakiewicz, pierwszy trener Daniela w miejscowym MKS Korab przypomniał, że gdy na puckim rynku odbywała się podobna uroczystość po zdobyciu przez polskich siatkarzy tytułu wicemistrzów świata, Pliński obiecał, że następnym razem przywiezie złoty medal.

– "I spełnił swoją obietnicę" – mówi uradowany trener. – "To niesamowity prezent na piętnastolecie naszego klubu. Mam nadzieję, że przywiezie jeszcze medal olimpijski. Życzę mu tego z całego serca."

Starosta pucki Wojciech Dettlaff dziękował w imieniu mieszkańców za dumę, którą odczuwają oglądając mecze siatkarskiej reprezentacji i nazwał wtorkowe spotkanie "złotym popołudniem". Od burmistrza Pucka Marka Rintza Daniel otrzymał medal 660-lecia miasta.

Daniel Pliński przyznawał, że wsparcie polskich kibiców pomagało w grze.

"Ale dopiero po wylądowaniu w Warszawie dowiedzieliśmy się, że oglądało nas 7 milionów Polaków przed telewizorami" – mówił wzruszony. – "Za to wszystko dziękuję."

Okazało się, że Daniel też ma niespodziankę dla mieszkańców – w piątek zostanie tu rozegrany mecz pokazowy, a do Pucka przyjadą dwaj inni złoci reprezentanci: Michał Bąkiewicz i Paweł Woicki. Będzie więc można oglądać mistrzów Europy na żywo w akcji pod siatką.

Autorzy: Krzysztof Miśdzioł, Roman Kościelniak

źródło: Dziennik Bałtycki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved