Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pierwszy turniej mielczanek

Pierwszy turniej mielczanek

fot. archiwum

Siatkarki Stali Mielec przygotowujące się do nowego sezonu w PlusLidze Kobiet rozpoczęły dziś swój pierwszy przedsezonowy turniej. Zmierzą się kolejno z niemieckim Dresdner SC, a następnie Impel Gwardią Wrocław oraz PTPS Piła.

Mielczanki rywalizować będą w II Międzynarodowym Turnieju Piłki Siatkowej Kobiet o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Twardogóra. Wszystkie spotkania rozegrane zostaną właśnie w Twardogórze, a impreza potrwa do soboty.

Zespołów Gwardii i PTPS-u nikomu przedstawiać nie trzeba. Czwarta ekipa tego turnieju – niemiecki zespół Dresdner SC to brązowe medalistki niemieckiej Bundesligi. Z nimi też mielczanki zmierzyły się dziś o godz. 19. Na piątek z kolei zaplanowano dwie tury gier. W porannej, o godz. 10, Stal zagra z wrocławiankami, a po południu, o godz. 16.30, z PTPS-em Piła. Na sobotę zaplanowano natomiast pojedynki o miejsca. W godzinach przedpołudniowych dwie najlepsze ekipy zagrają o zwycięstwo w turnieju, a zespoły z miejsca trzeciego i czwartego czeka decydujące starcie o trzecią pozycję.

Jedziemy powalczyć. Od obozu w Kielnarowej trenujemy więcej już w szóstkach, bo czas nas zaczyna gonić. Pracujemy też jeszcze na siłowni i to może utrudniać nieco dokładne granie – mówi Rafał Prus , szkoleniowiec mielczanek, który zadowolony jest z dotychczasowych przygotowań. – Jest dobrze. Dziewczyny nie narzekają nawet na drobne urazy. Oby tak dalej – stwierdza szkoleniowiec, w którego zespole zaszły ostatnio pewne zmiany. Konkretnie chodzi o nazwisko jednej z siatkarek. Anita Chojnacka wzięła bowiem ślub z Maciejem Kwiatkowskim . – Nasz statystyk mówił, że będzie miał sporo pracy, żeby wszystko teraz pozmieniać – śmieje się Rafał Prus.Po powrocie z Twardogóry mielczanki znowu będą trenować u siebie, a od następnego piątku będą gospodyniami kolejnego turnieju, w którym oprócz nich zagrają jeszcze Trefl Sopot, MKS Dąbrowa Górnicza i PTPS Piła.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved