Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Orzeł i Joker jednak w I lidze

Orzeł i Joker jednak w I lidze

fot. archiwum

Jednym z punktów środowych obrad zarządu PZPS był casus Orła AZS AWF Międzyrzecz i Jokera Piła, wykluczonych dwa miesiące temu za długi z rozgrywek męskiej pierwszej ligi. Jak donosi Gazeta Lubuska, oba zespołu zagrają jednak na zapleczu ekstraklasy.

Odwołaniem obydwu klubów zajmował się ostatnio związkowy Sąd Odwoławczy, który w całości uchylił lipcową uchwałę zarządu i nakazał mu ponowne rozpatrzenie sprawy. Członkowie zarządu dyskutowali dzisiaj do późnego wieczora, ale około godz. 18.00 udało się nam uzyskać najważniejszą informację: i międzyrzeczanie, i pilanie zagrają od 10 października na zapleczu ekstraklasy.


Zarząd Polskiego Związku Piłki Siatkowej na nadzwyczajnym posiedzeniu w dniu 16 września 2009 roku w Warszawie rozpatrzył odwołanie klubów VKS Joker Piła i MOW Orzeł Międzyrzecz od decyzji o skreśleniu z listy członków PZPS i pozbawienia praw do udziału w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2009/2010.

Zarząd PZPS podtrzymał swoje stanowisko oceniające postępowanie klubów VKS Joker Piła i MOW Orzeł Międzyrzecz w zakresie realizacji zobowiązań wobec PZPS jako niegodne członka Polskiego Związku Piłki Siatkowej i mogące doprowadzić do pozbawienia zawodników prawa do udziału w rozgrywkach i także prawa do otrzymywania świadczeń z tytułu zawartych kontraktów.Zarząd PZPS uznał, że kluby te z uwagi na zawieszenie w prawach członka nie miały podstaw formalnych do złożenia w Biurze Związku zgłoszenia do udziału w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2009/2010.

Kluby zrzeszone w Polskim Związku Piłki Siatkowej deklarując przystąpienie do Związku, pisemnie zobowiązują się do przestrzegania statutu oraz przepisów i regulaminów a tym samym również do ponoszenia opłat regulaminowych wynikających z przepisów sportowo – organizacyjnych PZPS.

Zarząd PZPS podtrzymał swoją opinię, że w działalności obu klubów było wiele nieprawidłowości w zakresie wywiązywania się z tych obowiązków, pomimo wcześniejszego potwierdzania sald i zawierania ugody o spłacie w systemie ratalnym.

Kluby VKS Joker Piła i MOW Orzeł Międzyrzecz dopiero po podjęciu przez Zarząd PZPS uchwały o skreśleniu z listy członków dokonały wpłaty zaległych zobowiązań.

Zarząd PZPS uznał, że sukces reprezentacji Polski na Mistrzostwach Europy w Izmirze powinien stać się motywacją do dalszego wzrostu zainteresowania uprawianiem siatkówki szczególnie wśród młodzieży. Jednocześnie w poczuciu troski o rozwój tej dyscypliny i pozostawienie na siatkarskiej mapie Polski klubów wyróżniających się dobrą pracą z młodzieżą postanowił przywrócić klubom VKS Joker Piła i MOW Orzeł Międzyrzecz prawa członka PZPS i dopuścić do udziału w rozgrywkach I Ligi w sezonie 2009/2010.

Zarząd PZPS podjął jednocześnie uchwałę o powiększeniu I Ligi mężczyzn w sezonie 2009/2010 do 12 zespołów plus zespół SMS Spała.

Decyzja Zarządu PZPS jest ostateczna.

źródło: Gazeta Lubuska, pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved