Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mistrzowie mają wolne tylko do niedzieli

Mistrzowie mają wolne tylko do niedzieli

fot. archiwum

Wiedzą coś o tym polscy siatkarze, którzy w niedzielę w Izmirze zdobyli złote medale mistrzostw Europy. W poniedziałek, od przylotu do kraju w południe do późnego wieczora, razem z kibicami świętowali na ulicach stolicy po tureckiej wiktorii.

A wraz z nimi działacze ze związku i klubów oraz główny sponsor reprezentacji i PlusLigi. Uroczystości na ich cześć przeciągnęły się do wtorku, bowiem wczoraj rano cała ekipa biało-czerwonych spotkała się na śniadaniu u premiera Donalda Tuska. Wśród złotej ekipy byli oczywiście zawodnicy bydgoskiej Delecty – Piotr Gruszka i Paweł Woicki.

Gruszka co chwilę musiał pozować ze swoją indywidualną nagrodą MVP, a podczas spotkania u premiera zasiadł u jego boku, razem z drugim wyróżnionym podczas ME, Pawłem Zagumnym (najlepszy rozgrywający).

Waldemar Wspaniały, trener Delecty, jest zachwycony postawą Gruszki i Woickiego na ME. Mówi dla „Expressu": – "Piotrek to prawdziwy mistrz. Na nim jeszcze nigdy żaden trener się nie zawiódł. Ciekawe gdzie są teraz ci, którzy przekreślali go po pierwszym meczu z Francją? Pamiętam, że już u mnie w reprezentacji, gdy graliśmy na ME w Berlinie w 2003 roku, wybrany został najlepiej atakującym. A teraz dostał MVP, to jest odpowiedź na to, na ile jest jeszcze potrzebny reprezentacji. A Paweł Woicki? Przy Zagumnym, który jest klasą światową, w Turcji nie mógł za wiele pograć, ale zmiany, które dawał i jego trudne zagrywki wiele dały zespołowi, a on sam jeszcze bardziej nabrał pewności siebie."Tymczasem w miniony weekend zespół Delecty wziął udział w turnieju w Ełku, gdzie zajął 3. miejsce (3:2 z AZS Olsztyn, 2:3 z Politechniką Warszawską i 0:3 z Jastrzębskim Węglem). Bydgoszczanie zagrali tam bez uczestników mistrzostw Europy i kontuzjowanego Dawida Konarskiego (wybity palec).

Z kolei jutro ekipa Delecty wyjeżdża na drugi w okresie przygotowawczym obóz, tym razem do Spały (wcześniej Kielnarowa k. Rzeszowa). Tam już dołączą do kolegów Piotr Gruszka, Paweł Woicki i Słowak Martin Sopko.

Waldemar Wspaniały: – "Niech odpoczną, zasłużyli sobie na to, ale w niedzielę chętnie zobaczyłbym ich na obozie w Spale. Czekamy niecierpliwie na naszych mistrzów."

Autor: Marek Fabiszewski

źródło: Express Bydgoski

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved