Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Gruszka „ofiarą” paradoksu

Gruszka „ofiarą” paradoksu

fot. archiwum

To prawdziwy paradoks, ale Piotr Gruszka, wkrótce po tym jak w roli atakującego zdobył tytuł najlepszego zawodnika mistrzostw Europy, wróci na inną pozycję. MVP tureckiej imprezy, na której Polska sięgnęła po złoty medal, w Delekcie Bydgoszcz będzie występował jako przyjmujący.

Gruszka w sezonie 2009/2010 będzie grał w zespole, który w poprzednich rozgrywkach z trudem obronił się przed spadkiem. Latem pozyskał jednak poza Gruszką także Grzegorza Szymańskiego, Pawła Woickiego i Wojciecha Jurkiewicza i zamierza włączyć się do walki o czołowe lokaty. – "Marzy nam się miejsce w czwórce" – mówi Waldemar Wspaniały, trener Delekty.

Wspaniały będzie wystawiał Gruszkę na pozycji przyjmującego, na ataku najlepszy zawodnik mistrzostw Europy ustąpi miejsca Szymańskiemu."Znając Piotra, podporządkuje się trenerowi. Wiadomo, że w klubie jest jeden świetny atakujący, więc Piotr będzie potrzebny gdzie indziej. Ale poradzi sobie. Jest w takim momencie kariery, że nie ma dla niego znaczenia, gdzie gra. Tym bardziej, że każdy mecz nadal go cieszy" – mówi Jakub Malke, menedżer i jeden z najbliższych przyjaciół Gruszki.

źródło: Przegląd Sportowy, wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved