Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Trener Matlak podał skład na ME siatkarek

Trener Matlak podał skład na ME siatkarek

fot. archiwum

Polki wróciły z Werony, a trener polskiej kadry podał ostateczny skład reprezentacji, który wystąpi w ME za 10 dni. Teraz podopieczne Jerzego Matlaka dostały wolne, a od piątku zaczynają ostatnie przygotowania do najważniejszej imprezy sezonu.

W cieniu wielkiego sukcesu naszej męskiej reprezentacji przebiegają ostatnie przygotowania polskich siatkarek do mistrzostw Europy, które 25 września rozpoczną się w Polsce. Dziś biało-czerwone wróciły z towarzyskiego turnieju Vital Nature Cup i od razu rozjechały się do domów na ostatni, krótki odpoczynek przed ME. – Jeszcze trochę dziewczynom do tej formy meczowej brakuje, ale 10 dni, które nam zostały, powinny wystarczyc do jej uzyskania. Teraz mamy trochę wolnego. W czwartek wieczorem spotykamy się już w Łodzi, a od piątku wracamy do treningów. Przed samym ME, 22 września, zagramy jeszcze sparing z Włoszkami. I to będzie wszystko – zdradza najbliższe plany swojej kadry w rozmowie z Reprezentacja.net Jerzy Matlak.

Cały czas przyglądam się i usilnie czekam aż któraś z nich mnie olśni – mówił o duecie Sawicka – Maj przed wylotem do Werony Jerzy Matlak. Jeszcze przed powrotem do Polski decyzja zapadła.

Jedno zwycięstwo, dwie porażki – z takim dorobkiem, w cieniu naszych złotych medalistów ME, Polki wracają z towarzyskiego turnieju w Weronie. Była to ostatnia szansa dla Agaty Sawickiej i Pauliny Maj na wywalczenie sobie miejsc w składzie na ME. W pierwszym i ostatnim spotkaniu poza meczową dwunastką znalazła się Paulina, ale ostatecznie to ona wygrała rywalizację i zagwarantowała sobie rolę zmienniczki Marioli Zenik.Reprezentacja Polski na mistrzostwa Europy:

Rozgrywające: Milena Sadurek i Izabela Bełcik

Środkowe: Eleonora Dziękiewicz, Agnieszka Bednarek-Kasza,
Katarzyna Gajgał i Dorota Pykosz

Przyjmujące: Klaudia Kaczorowska, Anna Woźniakowska, Anna Barańska
i Aleksandra Jagieło

Atakujące: Joanna Kaczor i Natalia Bamber

Libero: Mariola Zenik i Paulina Maj

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że są jeszcze do nabycia bilety do strefy VIP na zbliżające się mistrzostwa Europy siatkarek. Bilet taki zapewnia nie tylko możliwość obejrzenia wszystkich spotkań danego dnia w hali, ale również obsługę cateringową i miejsce na parkingu przed halą.

Dowiedz się więcej o możliwości zakupu pakietu VIP.

źródło: reprezentacja.net

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved