Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Radosław Panas: Wszystko idzie w dobrym kierunku

Radosław Panas: Wszystko idzie w dobrym kierunku

fot. archiwum

Neckermann AZS Politechnika Warszawska ostatniego weekendu wygrała I Mazurski Turniej Piłki Siatkowej., który odbył się w Ełku. - Jest to nasz mały pierwszy sukcesik - mówił w rozmowie ze Strefą Siatkówki Radosław Panas.

Gdy w piątek po pierwszym meczu Strefa Siatkówki rozmawiała z trenerem Panasem , szkoleniowiec Politechniki zauważył, że wynik na turnieju w Ełku nie jest sprawą najważniejszą. Jest jednak dumny ze swoich podopiecznych, bo zagrali bardzo dobrze i widać u nich wolę walki. – Faktycznie, mówiłem, że wynik jest sprawą drugorzędną. I nie zmieniam zdania – trzyma przy swoim Panas.

Jak już wcześniej wspomniano, w Politechnice widać chęć i żądzę gry. – Najbardziej cieszy mnie gra tych chłopaków i ich zaangażowanie. Widać, że zostawiają serce na boisku – podkreśla Radosław Panas. Zawodnicy Politechniki nie ustrzegli się niedociągnięć w swojej grze. – Oczywiście było sporo błędów i czeka nas sporo pracy nad nimi. Ale był to jednocześnie świetny materiał szkoleniowy. Mamy jeszcze trochę czasu do rozpoczęcia ligi – zauważa Panas.

Trener Neckermann AZS Politechniki cały czas roszadował składem. Podczas trzydniowego turnieju kibice w Ełku mogli zobaczyć cały skład, który przyjechał na Warmię i Mazury. – Każdy z zawodników dostał szansę rozegrania przynajmniej całego meczu. To było najważniejsze. Nie grałem jedną szóstką. Zagrała cała trzynastka, która była tu z nami – tłumaczył Radosław Panas.Turniej w Ełku nie był zbyt prestiżowym, tym bardziej, że były o pierwsze spotkania w okresie przygotowawczym wszystkich uczestniczących w nim drużyn. Na twarzy trenera Panasa można było jednak zauważyć zadowolenie. – Cieszy, że z tą dobrą grą przyszedł wynik. To taki nasz pierwszy mały sukcesik. Oczywiście najważniejsza jest liga. Ale takie turnieje dla chłopaków są przydatne, a ja widzę, że wszystko idzie w dobrym kierunku – powiedział.

Neckermann AZS Politechnikę Warszawską czeka jeszcze szereg sparingowych meczów. – Co tydzień gramy turnieje – mówi Radosław Panas. Za tydzień stołeczni siatkarze jadą na turniej do Krosna. Potem czeka ich memoriał Ambroziaka w Warszawie. Na koniec warszawscy akademicy udadzą się do Radomia na dwumecz. W międzyczasie w tygodniu pojadą jeszcze do Bełchatowa na treningowanie spotkanie ze Skrą. – Będzie sporo grania, ale nie zapominamy również o ciężkich treningach – zakończył wypowiedź trener Panas.

*rozmawiał Maciej Nowocień (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved