Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Jakub Jarosz: Złoto dedykuję rodzinie

Jakub Jarosz: Złoto dedykuję rodzinie

fot. archiwum

Po zdobyciu złotego medalu na Mistrzostwach Europy , każdy z polskich zawodników dedykował komuś swój medal.  Atakujący reprezentacji Polski - Jakub Jarosz zdecydował, że zdobyty na turnieju w Turcji medal dedykuje swojej rodzinie.

Spodziewałeś się takiego wyniku w Turcji?

– Chyba mało kto się spodziewał takiego wyniku na tych Mistrzostwach. Jesteśmy bardzo zaskoczeni, ale przepięknie i miło zaskoczeni. Radość jest tym większa, ponieważ niewiele osób spodziewało się tego medalu.

Wiadomo, że w wywiadach lepiej nie pompować sztucznie balonika, który po porażkach może pęknąć. Ale teraz już na spokojnie… jechaliście tam z myślą o medalu, o złocie?– Zamierzenia były takie, o których mówiliśmy od początku. Ważną rolę miały odegrać dwa spotkania w grupie, a co więcej – to mieliśmy się martwić na miejscu. No i musieliśmy nieźle główkować… bo tego „co więcej" było o wiele więcej niż zakładaliśmy. To jest długi turniej i różnie się układają takie imprezy. Chcieliśmy awansować do kolejnej rundy, czy nawet czwórki. Udało się znacznie więcej i to nas cieszy.

Na przemian z Piotrkiem Gruszką zagraliście dobre zawody uzupełniając się na pozycji atakującego. Mariusz Wlazły będzie się „bił" o kadrę z wami?

– Mariusz jest świetnym zawodnikiem światowej klasy i myślę, że jak tylko wyzdrowieje to nie musi się niczym martwić. Życzę mu zdrowia!

Były jakieś konsultacje z ojcem – trenerem podczas tych Mistrzostw?

– <śmiech> O siatkówce mało rozmawiamy. Dzwoniłem zawsze po meczu do ojca a na tym turnieju tak się złożyło, że zawsze po wygranym meczu. Rozmawialiśmy i tata zawsze powtarzał, żebym zadzwonił następnego dnia po wygranym meczu. Na tym nasze rozmowy się skupiały.

Jakieś słowo do kibiców?

– Każdy z nas to nieustannie powtarza, ale trzeba! Bardzo serdecznie dziękujemy za to, że tak zostaliśmy tutaj przywitani. Przepiękna sprawa, nikt z nas tego się nie spodziewał, przywitania takim rozmachem. Wzruszenie jest ogromne i wielka radość w sercu.

Komu osobiście dedykujesz swój złoty medal?

– Ja osobiście chciałbym podziękować całej drużynie. Świetnie się razem zgraliśmy na tych mistrzostwach, tworzyliśmy wspaniałą grupę w której każdy wspierał się nawzajem. Ale na pewno chciałbym dedykować to mistrzostwo rodzinie, która zawsze mnie wspiera. Kiedy mam jakieś gorsze momenty w życiu, karierze to są zawsze blisko ze mną i wspierają mnie dobrym słowem.

Dziękuje za rozmowę.

*Rozmawiał Marcin Wypych (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved