Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wpadki tureckich organizatorów Mistrzostw Europy

Wpadki tureckich organizatorów Mistrzostw Europy

fot. archiwum

Złoty medal i fantastyczna gra reprezentacji - z tym od niedzieli będzie nam się kojarzył turecki Izmir, w którym zakończyły się finały ME siatkarzy. Turniej nad Bosforem będzie się również kojarzył ze skandalicznymi wręcz wpadkami organizatorów.

W wielkim finale również nie obyło się bez pomyłek i niedociągnięć. Prawdziwą serię oglądaliśmy podczas dekoracji najlepszych drużyn. Tutaj nie popisał się realizator transmisji, który miał wyraźny problem z wyborem zdjęć. Zamiast wstępujących na najwyższy stopień podium Polaków, realizator uraczył nas widokiem Francuzów podających sobie puchar.

Kolejnym nietrafionym pomysłem organizatorów była wizualizacja flag. Barwy narodowe trzech państw zamiast na maszcie pojawiły się na szwankującym telebimie. Zdziwienia nie kryli nie tylko kibice, ale i komentator Polsatu, Tomasz Swędrowski.

Nie tylko w wielkim finale tureccy organizatorzy zaskakiwali gości. Festiwal wpadek rozpoczął się już przed turniejem, kiedy to organizatorzy pomylili halę. – Zawieźli nas w złe miejsce i skończyło się na tym, że ćwiczyliśmy w bocznej salce rozgrzewkowej tego największego obiektu – tłumaczył w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", menadżer reprezentacji Polski Witold Roman .Turcy kilka razy udowodnili, że organizacja tak dużej imprezy przerasta ich możliwości. Polacy przekonali się o tym również przy okazji podliczania punktów w fazie grupowej (po dwóch zwycięstwach organizatorzy chcieli nam przyznać 6 punktów).

Przedstawiciele niektórych reprezentacji zwracali także uwagę na niebezpieczne, metalowe mocowania reklam, które ustawiane były wokół boiska. Zazwyczaj są one drewniane, aby nie narażać siatkarzy na niebezpieczeństwo przy próbie podbicia piłki.

Zakończone mistrzostwa dają z pewnością sporo do myślenia Europejskiej Konfederacji Piłki Siatkowej. Obok słabej organizacji ogromnym mankamentem turnieju były puste hale. Okazuje się, że organizacja turnieju w państwie, w którym nie mody na siatkówkę mija się z celem.

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved