Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Rekord zwycięstw Larissy i Juliany

Rekord zwycięstw Larissy i Juliany

fot. archiwum

Po turnieju World Tour w Barcelonie para Juliana Felisberta Silva i Larissa Franca stała się pierwszą, która wygrała osiem turniejów World Tour w sezonie. W niedzielę zawodniczki po raz kolejny odebrały nagrody 190.000 dolarów.

Wygrywając 21:17 i 28:26 w 55 minut z inną brazlijską parą, Talitą Antunes i Marią Antonelli , najwyżej rozstawiona para wygrała trzeci z rzędu turniej w pięciu ostatnich „przystankach" kobiecego World Tour. Juliana dodatkowo otrzymała nagrodę MVP w Barcelonie, a wraz z Larissą nie przegrały od dziewiętnastu meczów.

Rekord siedmiu złotych medali od 1995 roku należał do Roberto Lopesa i Franco Neto, który był pięć razy wyrównywany przez różne zespoły. Taki sam rezultat Larissa i Juliana osiągnęły w tamtym roku, oraz oczywiście w tym – dwa tygodnie temu w Hadze.

Najważniejszą rzeczą w ten weekend było zwycięstwo w tym turnieju powiedziała na konferencji prasowej 26-letnia Juliana, która od wielu lat już gra z Larissą. – Wygrana ośmiu złotych medali oznacza również, że udało nam się zagrać na bardzo wysokim poziomie każdego tygodnia – lepiej od najlepszych zespołów na świecie. W mistrzostwach świata się nam nie powiodło, ale naprawdę był to wielki dla nas sezon .Hyundai Open w Barcelonie był czternastym na szesnaście turniejów żeńskich zaplanowanych na ten sezon. Pary brazylijskie na najwyższym stopniu podium stawały aż 12 razy. Oprócz Larissy i Juliany, cztery razy na pierwszym miejscu były również Talita i Antonelli.

Kessy i Ross , którzy zdobyły na Hyundai Open brązowy medal. Amerykankom udało się jednak pokonać Larissę i Julianę na mistrzostwach świata. Talita i Antonelli okazały się słabsze od zawodniczek z USA w półfinale Grand Slam w Marsylii.

Niedzielna wygrana Juliany i Larissy była ósmą na dziewięć spotkań z Talitą i Antonelli w tym sezonie. Te drugie lepsze okazały się w szwajcarskim Gstadd podczas turnieju z cyklu Grand Slam. Talita i Antonelli potrzebowały tie – breaka, aby uporać się z reprezentacyjnymi koleżankami.

Turniej w Barcelonie był również piątym w tym sezonie i czterdziestym drugim, w którym w finale spotkały się pary brazylijskie. Warto dodać, że do tej pory kobiety z Brazylii zdobyły 104 tytuły Swatch FIVB World Tour, a ogólna liczba medali, którymi zostały uhonorowane siatkarki tego kraju to 282. Ciekawostką jest, że Hyunday Open był dwusetnym turniejem w osiemnastoletniej tradycji tej imprezy.

W amerykańskim meczu o trzecie miejsce lepsze od Akers/Turner okazały się mistrzynie świata, Ross i Kessy. Mecz potrwał 43 minuty, a zakończył się rezultatem 2:0 (21:13, 21:19). Talita i Antonelli zainkasowały 21.000 dolarów, a Kessy i Ross otrzymały nagrodę 15.000 dolarów – był to ich dziesiąty medal na trzynaście występów w tegorocznych World Tourach.

Oprócz tego, późnym sobotnim popołudniem, jeszcze inna Brazylijka, Shelda Bede , została nagrodzona przez organizatorów Swatch FIVB World Tour za jej bogatą w sukcesy piętnastoletnią karierę na piasku.

Kobiety czekają jeszcze dwa turnieje World Tour. 27 października rozpocznie się Sanya Open w Chinach, a ostatni finał w tym sezonie odbędzie się 9 listopada w Tajlandii.

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved