Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Prezentacja drużyny Asseco Resovia Rzeszów

Prezentacja drużyny Asseco Resovia Rzeszów

fot. archiwum

Przedstawienie nowej drużyny Asseco Resovii Rzeszów oraz odsłonięcie tablicy upamiętniającej Jana Strzelczyka, trenera rzeszowskich siatkarzy z lat 70., to główne punkty imprezy siatkarskiej, która we wtorek po południu odbędzie się w hali Podpromie.

Po znakomitym poprzednim sezonie i wicemistrzostwie Polski apetyty kibiców przed kolejnymi rozgrywkami są ogromne. We wtorek o godz. 17.30 rzeszowscy fani będą mieli przedsmak rozgrywek w PlusLidze. Po raz pierwszy zobaczą w akcji nową drużynę Asseco Resovii, która na koniec rozegra sparing z Jadarem Radom, prowadzonym przez Jana Sucha , byłego trenera resoviaków.

Sam mecz rozpocznie się jednak dopiero około godz. 18.30 i – bez względu na wynik – potrwa cztery sety. Wcześniej organizatorzy zadbali o szereg innych atrakcji. Po koncercie zespołu Wadada zaprezentowani zostaną sponsorzy klubu, a także nowe stroje, w których w tym sezonie grać będą nasi siatkarze. Przypomnijmy, że nowym sponsorem technicznym Asseco Resovii została firma Vigo. – Chcemy pokazać, że sukcesy w siatkówce to nie tylko zasługa, zawodników, choć w głównej mierze ich, ale także swoje do powiedzenia mają sponsorzy, którym na sercu leży dobro zespołu. Im też należy się uznanie – mówi Bartosz Górski , wiceprezes klubu.

Po przedstawieniu sponsorów kibicom pokażą się kadeci AKS Resovii, aktualni mistrzowie Polski, a na końcu pierwsza drużyna. Na prezentacji zabraknie jedynie Fina Mikko Oivanena , który ma jeszcze wolne po mistrzostwach Europy w Turcji. Będą natomiast nowo pozyskani gracze: Białorusin Aleh Akhrem , Brazylijczyk Rafael Redwitz, Wojciech Grzyb, Mateusz Mika , a także Estończyk Ardo Kreek , który dopiero kilka dni temu podpisał kontrakt z Asseco Resovią. W hali Podpromie pojawić ma się też Krzysztof Ignaczak , który w niedzielę w Izmirze odbierał złoty medal mistrzostw Europy.Po prezentacji podopiecznych Ljubo Travicy kibiców zgromadzonych w hali czeka jeszcze jeden wyjątkowy moment. W obecności zawodników złotej drużyny Resovii z lat 70., czterokrotnych mistrzów Polski, nastąpi odsłonięcie tablicy pamiątkowej trenera Jana Strzelczyka , autora tamtych sukcesów, a także twórcy "podwójnej krótkiej", czyli szybkiej gry, z której Resovia znana była na całym świecie. Z drużyny, która wtedy święciła triumfy w Rzeszowie, zjawić się mają: Stanisław Gościniak, Henryk Hawłasewicz, Tomasz Iwanicki, Marek Karbarz, Krzysztof Kosim, Wiesław Radomski, Stanisław Ruszała, Witold Szewczyk, Alojzy Świderek oraz Jan Such . – Chcemy godnie uczcić jego pamięć. Tablica będzie umieszczona na jednym z filarów w hali Podpromie, niedaleko wejścia, żeby każdy kibic, który wchodzi na mecz, widział ją i pamiętał o tym, że był kiedyś tak wielki człowiek, jak Jan Strzelczyk, który zbudował wielką Resovię – mówi Wiesław Radomski, obecnie wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Odsłonięcie tablicy nastąpi jednak w głównej hali. Dopiero później przewieziona zostanie na swoje właściwe miejsce. – Szczególną uwagę chcemy zwrócić właśnie na ten moment. W jednym miejscu spotkają się trzy pokolenia siatkarzy: nasi kadeci, pierwsza drużyna i zespół mistrzów z lat 70. Miejmy nadzieję, że młodsi siatkarze wezmą przykład z drużyny Jana Strzelczyka i osiągną podobne wyniki – stwierdza Bartosz Górski.

Autorem artykułu jest Marcin Lew

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved