Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Mikołajczak: To krok do przodu w mojej karierze

Paweł Mikołajczak: To krok do przodu w mojej karierze

fot. archiwum

Paweł Mikołajczak jest jedną z nowych twarzy w zespole Domexu Tytan AZS Częstochowa. 21-letni przyjmujący do Częstochowy trafił z BBTS-u Bielsko Biała, z którym w zeszłym sezonie był o krok od awansu do PlusLigi.

Już pierwsze spotkanie sparingowe, jakie częstochowski zespół rozegrał w sobotę w Kępnie przeciw Pamapolowi Siatkarz Wieluń pokazało, jak wielki potencjał drzemie w młodym atakującym.

Mikołajczak był bowiem jednym z wyróżniających się graczy w zespole Grzegorza Wagnera, choć po spotkaniu sam przyznał, że oczekuje od siebie jeszcze lepszej gry. – Do końca na pewno nie jestem zadowolony. Dużo głupich błędów popełniłem, które muszę wyeliminować. Niemniej tragedii nie było. Jest jednak nad czym pracować – zapewnia młody atakujący.

Akademicy przygotowania do sezonu rozpoczęli kilkanaście tygodni temu i z pewnością Mikołajczak nie znalazł jeszcze na boisku "wspólnego języka" z duetem rozgrywających, Markiem Kardosem oraz Fabianem Drzyzgą. Do inauguracji sezonu jeszcze jednak daleka droga i czas pracuje na korzyść zawodnika, który w tym sezonie występował w kadrze B prowadzonej przez Grzegorza Wagnera . – Myślę, że z meczu na mecz będzie coraz lepiej, ale potrzeba jeszcze trochę czasu by wyglądało to lepiej – dodaje "Miki".Niezwykle interesująco zapowiada się walka o miejsce w składzie częstochowskiego zespołu na pozycji atakującego. Konkurentem Mikołajczaka będzie bowiem Bartosz Janeczek , który, jak dotąd w Częstochowie nie otrzymał na dobrą sprawę szansy zaprezentowania swoich umiejętności w większym wymiarze czasowym. – Na pewno będzie to ciekawa rywalizacja i myślę, że zdrowa. Nie będzie żadnej zawiści i tym podobnych rzeczy. Każdy na pewno będzie chciał grać i każdy otrzyma swoją szansę – odpowiada krótko Mikołajczak.

 

*więcej w serwisie SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved