Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Murek wybrał Częstochowę

Murek wybrał Częstochowę

fot. archiwum

Potwierdziły się informacje odnośnie transferu bełchatowskiego przyjmującego - Dawid Murek odszedł ze Skry do AZS-u Częstochowa. - To z pewnością będzie dla nas duże osłabienie - uważa Jacek Nawrocki, trener bełchatowskiej drużyny.

Po sprowadzeniu przez mistrza Polski Michała Winiarskiego w kadrze było pięciu przyjmujących. Co najciekawsze, każdy z nich w innej polskiej drużynie byłby gwiazdą. Zwykle w 12 na mecz jest czterech skrzydłowych, więc jedna z gwiazd – Murek , Stephane Antiga , Michał Bąkiewicz , Bartosz Kurek czy Winiarski – musiałaby lądować na trybunach. Trener podkreślał jednak, że tak podzieli obowiązki, iż wszyscy zawodnicy będą zadowoleni. A przecież aż trzech zawodników Skry – Winiarski, Mariusz Wlazły i Jakub Novotny – jest kontuzjowanych. W klubie liczą, że wszyscy wrócą do gry dopiero w grudniu. Dlatego nikt nie chciał pozbywać się Murka, który miał jeszcze roczny kontrakt.

Jednak doświadczony zawodnik dostał bardzo korzystną ofertę z Częstochowy, gdzie będzie zapewne liderem zespołu. – Dawid sam chciał odejść, bo może podpisać dwuletnią umowę. My nie mogliśmy mu zaoferować tego samego – tłumaczy Konrad Piechocki. – Nie jest to nam na rękę, ale nie chcieliśmy robić na złość zawodnikowi. Wręcz przeciwnie, Dawid zasłużył, żeby iść mu na rękę.

Dziś zajęcia z drużyną rozpoczyna Michał Winiarski . Na razie jednak będzie to rehabilitacja.źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved