Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Możdżonek zdradza klucz do złotego medalu

Możdżonek zdradza klucz do złotego medalu

fot. archiwum

Dla Marcina Możdżonka złoty medal mistrzostw Europy to największe osiągnięcie w karierze. Siatkarz, który gra na pozycji środkowego bloku zdradza "Przeglądowi Sportowemu" klucz do sukcesu reprezentacji prowadzonej przez trenera Daniela Castellaniego.

Marcin Możdżonek o kluczu do sukcesu reprezentacji Polski siatkarzy, która w Izmirze zdobyła mistrzostwo Europy: – Po pierwsze: włożyliśmy w przygotowania bardzo dużo pracy. Po drugie: gramy zespołowo. Mamy dużą wymienność pozycji, my młodsi staramy się godnie uzupełniać skład. Jak jednemu nie idzie, wchodzi drugi i gra lepiej. Nasza siła polega na tym, że było nas tutaj czternastu .

Marcin Możdżonek o nastrojach w reprezentacji Polski siatkarzy przed finałem z Francją: – Wychodziliśmy z założenia, że niech teraz Francja główkuje, jak nas pokonać. My nie mieliśmy już nic do stracenia. Medal był w kieszeni. Założyliśmy, że możemy zagrać z fantazją. Chcieliśmy pójść za ciosem.

Możdżonek o swoim spokoju w meczach o medale: – Bywam zdenerwowany, ale nie okazuję tego, bo wybuchy niepotrzebnej agresji mogą zaszkodzić zespołowi. Jeśli coś jest nie tak, wszystko staramy sobie wyjaśnić na treningach czy odprawach. Mam naturę spokojnego człowieka, ale tak jest do czasu. Jak się nawarstwią pewne rzeczy, to może być różnie.*Cały wywiad z Marcinem Możdżonkiem w poniedziałkowym "Przeglądzie Sportowym"

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved