Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Guillaume Samica: Polacy są lepsi od nas

Guillaume Samica: Polacy są lepsi od nas

fot. archiwum

Graliśmy dobrze, jednak to nie wystarczyło do zwycięstwa w tym meczu. Były momenty, kiedy walczyliśmy jak równy z równym. Polska zagrała bardzo dobrze i to oni narzucili swój rytm gry - mówił po finale ME libero reprezentacji Francji, Hubert Henno.

Oliver Kieffer (kapitan reprezentacji Francji): – "W pierwszym secie zrobiliśmy niestety kilka niepotrzebnych błędów. Było ich mniej więcej trzy, czy cztery, a na tyle nie możemy sobie niestety pozwolić. Spowodowane były chyba brakiem świeżości w naszej grze. W drugim secie również przegraliśmy, w nieco słabszym stylu. Wygrana trzecia partia dała nam nadzieje i przypływ energii, że może się udać. Póki piłka w grze, wszystko jest możliwe. Niestety w czwartym już się nie udało i przegraliśmy".

Guillaume Samica (przyjmujący reprezentacji Francji): – "Wczorajszego meczu nie wytrzymaliśmy kondycyjnie. Nie zostaliśmy mistrzami Europy, bo Polacy doskonale to wykorzystali. Zespół Francji grał dzisiaj poniżej możliwości. Nie wychodziło nam wiele elementów, które bez problemu prezentowaliśmy w innych meczach. Myślę, że Polacy są trochę lepsi od nas, ale niedużo. W spotkaniu były przebłyski naszej dobrej gry, ale aby zostać mistrzem Europy potrzebna jest ciągła bezbłędna gra."

Hubert Henno (libero reprezentacji Francji): – "Prawdą jest, że nie obroniłem dwóch ważnych piłek w pierwszym secie. Graliśmy dobrze, jednak to nie wystarczyło do zwycięstwa w tym meczu. Były momenty, kiedy walczyliśmy jak równy z równym. Polska zagrała bardzo dobrze i to oni narzucili swój rytm gry. Gdybyśmy lepiej zagrali na początku, moglibyśmy pokusić się o inny wynik."źródło: inf. własna, Sport.fr

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved