Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Piotr Gacek: Na ten mecz to my wyciągnęliśmy największe armaty

Piotr Gacek: Na ten mecz to my wyciągnęliśmy największe armaty

fot. archiwum

Mecz Polski z Bułgarią miał być najtrudniejszym krokiem naszych siatkarzy w kierunku złota, a tymczasem Polacy pewnie pokonali Bułgarów 3:0. - Na ten mecz to my wyciągnęliśmy największe armaty - podsumował spotkanie Piotr Gacek.

Półfinałowa konfrontacja Polski z Bułgarią miała być najtrudniejszym pojedynkiem europejskiego czempionatu, jaki mieli rozegrać nasi zawodnicy. Szanse podopiecznych Silvano Prandiego na zwycięstwo większość siatkarskich ekspertów stawiała znacznie wyżej. Po raz kolejny jednak przekonaliśmy się, że siatkówka jest dyscypliną ekstremalnie nieprzewidywalną. Biało-czerwoni pewnie pokonali ekipę z Półwyspu Bałkańskiego w trzech setach i dziś zagrają z Francją o złoty medal.

Cieszy to, że wygraliśmy 3:0 – powiedział niezmiernie szczęśliwy Piotr Gacek.Bułgarzy na pewno mieli zamiar postawić nam ciężkie warunki, ale na ten mecz to my wyciągnęliśmy największe armaty, które strzelały bardzo dobrze. Piotrek Gruszka i Bartosz Kurek na skrzydłach, nasi środkowi bloku, wspaniała zagrywka, niezłe przyjęcie, dobre rozegranie, to wszystko się zazębiło i wygraliśmy półfinał – ocenił nasz libero i dodał: – To cieszy.

Ta wygrana poprawiła i tak znakomity bilans Polaków w spotkaniach z Bułgarami. Wygląda na to, że ekipa Daniela Castellaniego ma na nich patent.Oby trwał jak najdłużej, oby ta passa trwała jak najdłużej – skomentował Gacek. – Przyjeżdżamy z mistrzostw Europy z medalem, oby z tym z najcenniejszego kruszcu. Już dzisiaj myślę, że ten finał z Brazylią, w którym wyszliśmy troszeczkę zdeprymowani tym, że jesteśmy nagle w finale mistrzostw świata, zaprocentuje tutaj już innym myśleniem na boisku w dniu dzisiejszym.

Czy nauka wyniesiona z mistrzostw świata sprzed trzech lat zaowocuje dziś złotym medalem, przekonamy się o godz. 19:30 czasu polskiego, kiedy to Polacy zmierzą się w finale mistrzostw Europy z reprezentacją Francji.

Z Izmiru dla Strefy Siatkówki Anna Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved