Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Gdański Trefl triumfował w Suwałkach

Gdański Trefl triumfował w Suwałkach

fot. archiwum

W turnieju rozgrywanym w Suwałkach zwyciężył zespół Trefla Gdańsk. Pronar Parkiet Hajnówka zajął drugie miejsce, a gospodarz zawodów Ślepsk uplasował się na czwartej, przedostatniej, pozycji. MVP turnieju został wybrany siatkarz Trefla Gdańsk Daniel Wilk.

Podczas spotkań w Suwałkach trener ekipy z Hajnówki – Paweł Blomberg – testował nowego zawodnika Doriana Poinca, ostatnio grającego w II-ligowej Legii Warszawa. Na razie nie wiadomo, czy dołączy on do składu hajnowian.

Po raz kolejny słabo spisał się z kolei beniaminek I ligi Ślepsk. W rozegranym przed dwoma tygodniami turnieju w Hajnówce suwałczanie pokonali tylko najsłabszą ekipę AS Białołęka, a teraz udało im się wygrać tylko z litewskim zespołem, który zajął ostatnie miejsce w imprezie.

To są tylko mecze sparingowe i z tych wyników nie robimy paniki – twierdzi Piotr Kraśko, wiceprezes Ślepska. – Nie ukrywam, że przed własną publicznością chcieliśmy się zaprezentować lepiej, ale nie udało się. Przed ostatnim sezonem także nie najlepiej prezentowaliśmy się w grach kontrolnych, a potem wywalczyliśmy awans, więc jesteśmy spokojni.Przeciwnik nie był zbyt wymagający. Jednak przez własną nieporadność i błędy musieliśmy walczyć na przewagi w dwóch pierwszych setach. Mimo to byliśmy lepsi, co ostatecznie pokazała trzecia partia spotkania, w której odskoczyliśmy na 10 punktów – powiedział po ostatnim meczu ze Ślepskiem drugi trener gdańszczan Piotr Poskrobko.

MVP turnieju został wybrany siatkarz Trefla Gdańsk Daniel Wilk. Natomiast najlepszym zawodnikiem drużyny został Michał Żurek.

 

Wyniki turnieju

Trefl Gdańsk – Pekpol Ostrołęka 3:0

Ślepsk Suwałki – Flamingo Wilno 3:0

Pronar Hajnówka – Trefl 2:3

Pekpol – Flamingo 3:1

Pronar – Ślepsk 3:1

Trefl – Flamingo 3:0

Ślepsk – Pekpol 1:3

Pronar – Flamingo 3:0

Ślepsk – Trefl 0:3

Pekpol – Pronar 3:2.

Końcowa tabela

1. Trefl Gdańsk	            4  11 pkt. 12: 2
2. Pronar Parkiet Hajnówka 4 8 10: 7
3. Pekpol Ostrołęka 4 8 9: 7
4. Ślepsk Suwałki 4 3 5: 9
5. Flamingo Wilno 4 0 1:12

 

źródło: gazeta.pl, treflsport.com

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved