Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Dwa zwycięstwa Jokera-Mekro

Dwa zwycięstwa Jokera-Mekro

fot. archiwum

W Świeciu rozgrywany jest towarzyski turniej siatkówki kobiet z udziałem drużyn II ligi. Po pierwszym dniu dominuje miejscowy Joker-Mekro, który pokonał zespoły Orła Elbląg i Zawiszy Sulechów.

Pierwszy mcz lepiej zaczęły siatkarki z Elbląga, które prowadziły już 6:2. Jednak gospodynie szybko odrobiły stratę i od stanu 5:7 wygrały pięć akcji z rzędu i prowadziły 10:7, a po kilku minutach 13:8 oraz 19:15. Jednak Orzeł nie rezygnował i doprowadził do emocjonującej końcówki. Elblążanki miały nawet piłkę setową, jednak jej nie wykorzystały. Dobra gra Olgi Butt-Hussaim sprawiła, że Joker wygrał seta na przewagi. W 2. odsłonie mecz był bardzo wyrównany. Prowadzenie zmieniało się co chwila. Końcówka znów należała do świecianek. Wygrały 25:22. W 3. secie trener Andrzej Nadolny dał pograć zmienniczkom. Te do remisu 8:8 nie ustępowały rywalkom, lecz potem oddały im inicjatywę. Orzeł zwyciężył łatwo do 14. W ostatniej partii znów zagrała pierwsza "szóstka" Jokera-Mekro. Dobra gra blokiem oraz skuteczne ataki zaowocowały wygraną 25:18, a całe spotkanie 3:1.

Joker-Mekro – Orzeł Elbląg 3:1
(27:25, 25:22, 14:25, 25:18)

Przed kolejnym spotkaniem Jokera-Mekro odbyło się uroczyste otwarcie sezonu siatkarskiego w Świeciu, którego dokonali burmistrz Tadeusz Pogoda oraz przedstawiciel sponsora klubu Adam Modliński. Przedstawiona kibicom została też kadra drużyny Jokera-Mokera, która już 26 września zadebiutuje w II lidze.Mecz od początku do końca przebiegał pod dyktando jokerek. Jednak ich gra do końca nie mogła zadowolić kibiców. Szwankowała przede wszystkim zagrywka. Świecianki za to imponowały grą blokiem i atakami. Kolejny raz dobrze zagrała Olga Butt-Hussaim. Pewnie grały też Żaneta Hajne, Justyna Opoń i Anna Hohn.

Joker-Mekro – Zawisza Sulechów 3:0
(25:18, 25:19, 25:17)

Joker-Mekro: Kasia Wenerska, Żaneta Hajne, Anna Hohn, Justyna Opoń, Olga Butt-Hussaim, Hanna Łukasiewicz, Małgorzata Kolanowska (libero) – Monika Wenerska, Dominika Wojciechowska, Justyna Lis, Maja Glama, Małgorzata Depka, Marta Starszak (libero)

W innych meczach:
Akademia Pomorska/Czarni Słupsk – Zawisza Sulechów 3:1

Orzeł Elbląg – AP/Czarni 3:2

W niedzielę:
o 10:00:
Zawisza – Orzeł
o 12:00 Joker-Mekro – Czarni

źródło: Gazeta Pomorska

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved