Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > AZS Białystok – kontuzje i odwołane zgrupowanie

AZS Białystok – kontuzje i odwołane zgrupowanie

fot. archiwum

Kłopoty zdrowotne nie omijają ekipy białostockich siatkarek. Podczas turnieju w Żukowie urazu nabawiła się Marta Wójcik. Wobec problemów kadrowych odwołano zaplanowane zgrupowanie w Wilkasach.

Od początku przygotowań do startującego pod koniec października sezonu ekstraklasy trener Pronaru Zeto Astwy AZS Białystok Albin Mojsa ma utrudnioną pracę. Podczas treningów nie może bowiem korzystać ze wszystkich podopiecznych. Najpierw okazało się, że zabiegowi musi poddać się Katarzyna Wysocka. Następnie z kadry wypadła Magdalena Godos, a później jeszcze Katarzyna Kalinowska. Ponadto na jednym z treningów odnowiła się kontuzja barku Agnieszce Starzyk, z którą zmagała się przez cały poprzedni sezon, będąc jeszcze zawodniczką Gwardii Wrocław. Mimo niekompletnego składu białostoczanki udały się w piątek na weekendowy turniej do Żukowa.

Tam pojawiły się kolejne kłopoty. Tuż przed pierwszym spotkaniem problem z mięśniami brzucha zgłosiła Marta Wójcik i okazało się, że zostaliśmy bez środkowej – mówi trener Mojsa. – W związku z tym musiałem pozmieniać trochę ustawienie zespołu i na środku siatki zagrała nominalna przyjmująca Małgorzata Właszczuk oraz atakująca Maja Batina.

Po tych zmianach trudno oceniać, na co będzie stać zespół w nadchodzącym sezonie, gdyż zapewne w takim ustawieniu już więcej nie wystąpi. Faktem jednak jest, że podczas pierwszego spotkania na zawodach w Żukowie białostoczanki spisały się słabo. Przegrały bowiem w trzech setach z I-ligową ekipą z Rumii. W kolejnych dwóch pojedynkach nie miały już jednak większych problemów z pokonaniem rywalek. Najpierw 3:0 wygrały z II-ligową drużyną Energi Gedanii Gdańsk, a następnie w takim samym stosunku uporały się z przyszłymi rywalkami w ekstraklasie, czyli miejscową Gedanią.To spotkanie z Gedanią było dla mnie niezwykle istotne, gdyż mogłem zobaczyć, jak prezentuje się zespół, z którym przyjdzie nam być może walczyć o utrzymanie w lidze – mówi Mojsa. – Cieszy mnie bardzo wygrana, gdyż odnieśliśmy pewne zwycięstwo, mimo gry w niecodziennym zestawieniu.

Według pierwotnych planów białostoczanki prosto z turnieju w Żukowie miały udać się na prawie dwutygodniowy obóz do Wilkas. Zgrupowanie jednak nie dojdzie do skutku.

Mamy w drużynie szpital i doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie, jak wrócimy do Białegostoku i tu poszczególne zawodniczki podleczą urazy, przejdą rehabilitację – tłumaczy Mojsa. – Na razie przełożyliśmy zgrupowanie, ale też nie wiem, czy w ogóle z niego nie zrezygnujemy, gdyż nie wiem, jaka będzie sytuacja kadrowa w zespole. Mam tylko nadzieję, że kontuzjowane zawodniczki, jak najszybciej wrócą do treningów. Na razie nie wygląda to jednak wszystko zbyt dobrze.

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved