Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Pasi Hyvärinen: Byliśmy zmęczeni psychicznie

Pasi Hyvärinen: Byliśmy zmęczeni psychicznie

fot. archiwum

Finowie byli rewelacją tegorocznej Ligi Światowej. W Mistrzostwach Europy nie wypadli jednak już tak dobrze. O przyczynach słabszej formy i swoich planach na przyszłość opowiada Pasi Hyvärinen. Aż trudno uwierzyć, że ten znakomity libero jest... bez klubu!

Graliście bardzo dobrze w Lidze Światowej, byliście rewelacją tych rozgrywek. Potem przyszła seria porażek. Według Ciebie, co było jej przyczyną?

"Właściwie to sam nie wiem. Może działo się zbyt dużo rzeczy w zbyt krótkim czasie. Na samych Mistrzostwach Europy byliśmy bardzo zmęczeni psychicznie…"

Zgadzasz się z opinią, że wasza forma przyszła trochę za wcześnie?"Tak. Nasza najlepsza forma powinna była przyjść na turniej kwalifikacyjny do Mistrzostw Świata oraz na Mistrzostwa Europy. Oczywiście, Liga Światowa też jest ważnym turniejem, ale naszym celem były kwalifikacje do Mistrzostw Świata."

Był to twój debiut na ME, ale nie było po Tobie widać żadnego stresu. To tylko pozory czy zawsze jesteś tak spokojny?

"Nie uważam, by mecze na Mistrzostwach Europy różniły się od, na przykład, meczów Ligi Światowej. Także myślę, że łatwo jest się przygotować do takich spotkań. Jest to po prostu kolejny mecz pośród innych."

Jesteście już w kraju. Od razu zaczynasz przygotowania w klubie czy masz jakieś krótkie, zasłużone, wakacje?

"Jeden z naszych zawodników pozostał w Turcji, a wielu innych wkrótce wyjeżdża do swoich drużyn w Europie. W tym momencie nie jestem związany z żadnym zespołem. Czekam na jakąś propozycję, ale jeszcze nic nie jest pewne. Trenuję z klubem, w którym grałem w zeszłym roku i jednocześnie studiuję."

Jak to możliwe, że jeden z najlepszych libero w Europie i mogę śmiało powiedzieć, że na świecie nie miał propozycji z innych klubów?

"Myślę, że to o wiele za wcześnie, żeby mówić o mnie jako o libero światowej klasy, chociaż miałem kilka dobrych spotkań w Lidze Światowej w tym roku. Wygląda na to, że europejskie kluby nie chcą wydawać pieniędzy na libero w chwili, gdy mają problemy z pieniędzmi i sponsorami. Z mojej strony nie jest to kwestia wynagrodzenia. Zagrałbym w dobrym zespole nawet bez „dobrych" pieniędzy. Obecnie kluby koncentrują się na zakupie nowych atakujących i skrzydłowych."

*Więcej w serwisie przegladligowy.com

Rozmawiała: Magdalena Kudzia – przegladligowy.com

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved