Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Wiktor Krebok: Sile można przeciwstawić technikę

Wiktor Krebok: Sile można przeciwstawić technikę

fot. archiwum

- Na pewno nie mamy takiej siły ognia jak Bułgarzy i Rosjanie, więc oni mogą nas tym stłamsić. Ale sile można zawsze przeciwstawić technikę. - mówi Wiktor Krebok, trener olimpijskiej drużyny siatkarzy w Atlancie w 1996 r.

Z Rosją i Bułgarią Polska raczej nie powalczy?

Wiktor Krebok:Wolałbym dostać odpowiedź na to pytanie dopiero w finale. Na pewno nie mamy takiej siły ognia jak Bułgarzy i Rosjanie, więc oni mogą nas tym stłamsić. Ale sile można zawsze przeciwstawić technikę. I my ją mamy. Nasz zespół umie też się cieszyć, czerpać radość z gry.

Gruszka gra tak dobrze, jak we wspomnianym na początku rozmowy turnieju kwalifikacyjnym do Igrzysk w Atlancie?Piotrkowi nic nie można zarzucić. Ma rutynę, przegląd sytuacji, siłę. Każdy narzekał, że będzie katastrofa po kontuzji Mariusza Wlazłego, ale na szczęście nic takiego się nie stało. Cieszę się z powrotu Piotrka Gruszki na pozycję atakującego. On przecież u mnie tak zaczynał, i ja mam do dziś wielkie pretensje do kolejnych trenerów, że uczyli go przyjmować i zmienili pozycję. Mój Boże, jak ten synek grał w Patras w 1996 roku! Komplementom nie było końca. A potem, jak zaczęto go przestawiać, nie miał przez pewien czas ani przyjęcia, a i z atakiem zaczął mieć kłopoty. W ten sposób stracił wiele sił i energii. Jako atakujący mógł być najlepszy na swojej pozycji na świecie. Ale jego kariera potoczyła się inaczej. Nie jest to jednak dziś ważne – istotne, żeby razem z resztą ekipy zdobył medal.

Dzisiejszy Bartosz Kurek to taki dawny Piotr Gruszka?

Ja bym go bardziej porównał do Tomka Wójtowicza z zespołu Huberta Wagnera z mistrzostw świata w 1974 roku i igrzysk olimpijskich w 1976 roku. Wtedy rozbłysła Tomka gwiazda. A potem został na wiele lat najlepszym siatkarzem świata.

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved