Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Steve Grotowski: Brytyjska plażówka rozwija się bardzo dobrze

Steve Grotowski: Brytyjska plażówka rozwija się bardzo dobrze

fot. archiwum

Steve Grotowski ciężko trenuje, aby w przyszłości stać się gwiazdą brytyjskiej plażówki Za kilka dni rozpocznie rywalizację w MŚ do lat 21, które odbędą się w Blackpool. Młody zawodnik, że najlepsza w tym turnieju jest właśnie gra na własnym terenie.

Sądzę, że granie u siebie jest w tym wszystkim najlepsze – mówi Grotowski o swoim udziale w MŚ U-21. – Moi przyjaciele i rodzina mogą przyjechać i oglądać jak gram na żywo, a nie przez internet. Myślę, że jest to także dobre przygotowanie do Igrzysk Olimpijskich.

Brytyjska siatkówka plażowa stawia pierwsze kroki na arenie międzynarodowej, ale coraz więcej imprez jest organizowanych m.in. w Blackpool. Doceniają to sami zawodnicy. – Brytyjska plażówka rozwija się bardzo dobrze – twierdzi Steve Grotowski. – Jeszcze trzy lata temu nie było żadnego programu dotyczącego plażówki. Teraz mamy dwóch trenerów oraz cały serwis wspierający, dzięki czemu możemy się rozwijać według światowego programu dobrej klasy.

Brytyjczycy interesują się piłką nożną, krykietem czy rugby. A jaką popularnością cieszy się siatkówka plażowa? – Organizacja takiego turnieju jak English Masters to dobry początek. Ludzie mogą obejrzeć na czym polega plażówka. Myślę, że ważne jest także zachęcenie dzieci do gry. Nawet jeśli nie zostaną profesjonalistami, to będą rozumieli zasady gry i będą czerpali z niej radość.Steve Grotowski przyznaje, że na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie chce już stanąć na podium.

źródło: cev.lu, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved