Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Fijałek: Fajnie byłoby powtórzyć wynik

Grzegorz Fijałek: Fajnie byłoby powtórzyć wynik

fot. archiwum

Przed turniejem English Masters z cyklu Beach Volleyball European Championship Tour 2009 rozmawialiśmy krótko z Grzegorzem Fijałkiem, który jak sam przyznał, co raz częściej myśli już o wakacjach.

Za wami dwutygodniowa przerwa w występach. Spędziliście ten czas na odpoczynku i leczeniu dolegliwości czy może na ciężkich treningach?

Grzegorz Fijałek:Chyba już wszyscy jesteśmy myślami na wakacjach. Nie trenowaliśmy zbyt intensywnie. Było sporo luzu, mogliśmy odpocząć, zaleczyć urazy. Może teraz poczujemy głód gry i zagramy jeszcze lepiej? (uśmiech).

Więc jakie cele na turniej w Blackpool?Celem jest grać jak najlepiej i wygrywać wszystko to, co się da. Wynik sam wtedy przyjdzie. Fajnie byłoby powtórzyć wynik z poprzedniego roku, gdy zajęliśmy w Lucernie trzecie miejsce. Jednak będzie o to bardzo ciężko.

W poprzednim sezonie w World Tourach wy, oraz druga nasza para Kądzioła/Szałankiewicz osiągaliście bardzo podobne wyniki. Jednak w tym sezonie to właśnie Ty, wraz z Mariuszem prezentujecie się znacznie lepiej, dlaczego?

Nie mam pojęcia dlaczego chłopakom nie idzie. Odeszli od swojego trenera z którym wygrywali wszystko co tylko było możliwe. Weszli w wiek seniorski, a to już całkiem inna bajka. Nie mnie osądzać, gdzie znajduje się przyczyna ich gry poniżej możliwości. Przed nimi jeszcze jeden ważny turniej – Mistrzostwa Świata do lat 21. Myślę, że tam pokażą na co ich stać. Jeśli chodzi o nas, to mamy większe doświadczenie, bo gramy już dwa lata na poziomie seniorskim. Na początku też zbieraliśmy „lanie". Teraz powoli role się odwracają i to my wygrywamy ze starszymi.

Rozmawiał Michał Błaszczak (fijalek-prudel.pl)

źródło: fijalek-prudel.pl, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved