Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Beata Gałek: To jeden z moich najlepszych sezonów

Beata Gałek: To jeden z moich najlepszych sezonów

fot. archiwum

Już za kilka dni rozpoczną się Mistrzostwa Świata do lat 21 w siatkówce plażowej. Z Mysłowic do Blackpool udaje się świeżo upieczona wicemistrzyni Europy Beata Gałek. Strefie Siatkówki udało się z nią porozmawiać tuż przed wylotem do Anglii.

Sezon „plażowy" zbliża się do końca, jak go oceniasz?

Beata Gałek: Tegoroczny sezon był udany, powiem nawet, że bardzo bardzo udany. Zaczynając od rozgrywek juniorskich gdzie razem z Daria Paszek zdobyłyśmy złoto Mistrzostw Polski Juniorek, jak również w turniejach seniorskich gdzie udało nam się wskoczyć do tej czołówki starszych dziewczyn, co pokazały MP seniorek. Tam zajęłyśmy chyba najgorsze miejsce jak dla sportowca, bo czwarte, ale jak dla nas był to świetny wynik. Uważam, że był to jeden z najlepszych sezonów i mam nadzieję, że nie ostatni.

Który z sukcesów smakował najbardziej?Na pewno sukces, który jest dla mnie najważniejszy i który mi smakował najbardziej to wicemistrzostwo Europy. W Grecji zagrałam w parze z Kingą Kołosińską i w końcu udało misię zdobyć ten wymarzony medal.

Jednak Mistrzostwa Europy nie były ostatnim turniejem?

Tak, dla mnie to jeszcze nie koniec sezonu, został nam ostatni wyjazd na Mistrzostwa Świata do lat 21 w Anglii, gdzie zagram z Daria Paszek i tym wyjazdem zakończymy tegoroczny sezon plażowy.

Czy stawiacie sobie jakiś cel przed tym turniejem?

Nie stawiamy żadnego celu, ponieważ nie jest to nasza kategoria wiekowa. Na pewno będziemy się starać wygrać każdy mecz i będziemy walczyć, chociaż nie będzie łatwo. MŚ rozgrywane są systemem pucharowym, gdzie jedna porażka eliminuje z turnieju. Trzeba mieć troszkę szczęścia przy losowaniu. Na pewno dobrze by było wyjść z eliminacji i powalczyć w fazie grupowej.

W zasadzie cały sezon grałaś z Darią, jednak podczas rozgrywanych ostatnio ME trenerzy ustawili cię w parze z Kingą Kołosińską. Czy takie zmiany dobrze wpływają na współpracę podczas meczów?

Tak, cały sezon juniorski i seniorski grałam z Darią Paszek, a na ME trenerka połączyła mnie w parze z Kingą Kołosińską. Razem z Kinga nie miałyśmy zbyt dużo czasu na zgranie się i trenowanie razem, ponieważ grałyśmy w różnych parach. Zagrałyśmy zaledwie jeden turniej razem. Czy te zmiany dobrze wpłynęły na naszą współpracę… Myślę, że bardzo dobrze było to widać po wyniku, w końcu zdobyłyśmy srebrny medal.

Wiążesz swoją przyszłość z siatkówką plażową?

Raczej nie. Jak na ta porę to nie byłabym w stanie zrezygnować całkowicie z siatkówki halowej i poświecić się całkowicie trenowaniu na plaży. Na razie udaje mi się godzić sezon halowy z plażowym, więc przy tym pozostanę. A co będzie później… To czas pokaże.

Będziesz miała strasznie mało czasu, aby przyzwyczaić się znów do gry w siatkówkę halową?

Tak, Mistrzostwa Świata to już ostatni turniej w tym sezonie potem na pewno od razu będę musiała zacząć treningi na hali i przyzwyczaić się do gry po ponad czteromiesięcznej przerwie. Nie będzie łatwo, ponieważ już po paru treningach na hali ciężko mi było wejść w rytm gry halowej.

To był dla ciebie bardzo szczęśliwy rok jeżeli chodzi o siatkówkę plażową. Co chciałabyś osiągnąć w rozgrywkach halowych?

Tak, ten rok był dla mnie bardzo szczęśliwy i powiem szczerze, że się nie spodziewałam tego, a w rozgrywkach halowych na pewno będziemy się starać razem z zespołem zająć jak najwyższe miejsce w drugiej lidze i chyba to jest główny cel na ten sezon.

Jesteś zawsze bardzo uśmiechnięta, zauważyli to organizatorzy wielu tegorocznych turniejów w siatkówce plażowej. Skąd w tobie tyle optymizmu i radości?

(śmiech)… Ja zawsze jestem uśmiechnięta, nie umiem być smutna na boisku, a radości i optymizmu tyle może dlatego, że robie to co od lat lubię i co sprawia mi dużą przyjemność.

Co prócz gry w siatkówkę planujesz robić w nadchodzącym roku?

Od października chcę zacząć studia na Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku wychowanie fizyczne.

Czego można życzyć Beacie Gałek?

Myślę, że kolejnego tak udanego sezonu jak ten.

Zatem tego ci życzę i dziękuję za rozmowę, a w imieniu wszystkich kibiców siatkówki plażowej życzę medalu na zbliżających się Mistrzostwach Świata.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved