Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Antonin Rouzier: Zamierzamy wygrać w półfinale

Antonin Rouzier: Zamierzamy wygrać w półfinale

fot. archiwum

Francuzi po raz pierwszy od sześciu lat zagrają o medale w ME. Ostatni raz stawali na podium europejskiego czempionatu w 2003 roku w Niemczech, zdobywając wówczas srebro. - Zamierzamy pokonać Rosjan w półfinale - zapowiadają.

Nie powinna zatem dziwić ich wielka radość po wczorajszej wygranej nad Hiszpanami, która im zagwarantowała pierwszą czwórkę. – Nie był to łatwy mecz, ale udało nam się zagrać na równym poziomie przez całe spotkanie. Zagramy w półfinale i wszyscy się z tego cieszymy, bo zapracowaliśmy na to – skomentował bezpośrednio po meczu atakujący reprezentacji Francji, Antonin Rouzier i zapowiedział: – Zamierzamy wygrać w półfinale.

Zdaniem jego kolegi z drużyny, Stephana Antigi, czynnikiem, który przyczynił się do zwycięstwa „Trójkolorowych", była motywacja: – Była konieczna by pozostać skoncentrowanym i agresywnym. Musieliśmy wygrać, by zagrać w półfinale, a Hiszpanie nie mieli już nic do wygrania, oni nawet nie będą w pierwszej szóstce. Byliśmy troszeczkę zdenerwowani, myślę, że także zmęczeni, więc to nie była zbyt piękna gra, ale zagraliśmy agresywnie i to był nasz sposób na zwycięstwo.

Zapytany o ocenę ewentualnych półfinałowych przeciwników (rozmowa miała miejsce jeszcze przed losowaniem par) przyjmujący Les Bleus stwierdził, że pozostałe trzy drużyny reprezentują wyrównany poziom. – Są podobne, z dobrym atakiem, blokiem i zagrywką. Myślę, że jesteśmy lepsi w przyjęciu i obronie, więc możemy przeszkodzić wszystkim trzem drużynom, jeśli zagramy na naszym najlepszym poziomie w tych elementach. Wtedy możemy zagrać bardzo dobrze i będziemy walczyć jak zawsze – obiecał na koniec zawodnik bełchatowskiej Skry.Czy tak się stanie, przekonamy się już w sobotę, kiedy to w drugim meczu półfinałowym Francja zmierzy się z Rosją.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved