Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Międzynarodowy turniej siatkarski w Suwałkach

Międzynarodowy turniej siatkarski w Suwałkach

fot. archiwum

Od piątku do niedzieli w Suwałkach rywalizować będzie pięć siatkarskich ekip. Obok gospodarzy, Ślepska w Międzynarodowym Turnieju o Puchar Prezydenta miasta Suwałk wystąpią m.in siatkarze Pronaru Hajnówka. Wstęp na spotkania będzie bezpłatny.

W turnieju wystąpią:
1. Trefl Gdańsk
2. Ślepsk Suwałki
3. Pronar Hajnówka
4. Flamingo Wilno
5. As Białołęka (MOS Wola Warszawa)

Pod koniec sierpnia I-ligowcy z województwa podlaskiego uczestniczyli w turnieju w Hajnówce. W tych pierwszych meczach kontrolnych lepiej wypadli hajnowianie, którzy przegrali tylko z II-ligowym Pekpolem Ostrołęka. Pronar Parkiet w dalszym ciągu ma braki w kadrze, trener Paweł Blomberg dysponuje tylko dziewięcioma zawodnikami. Szkoleniowiec twierdzi, że potrzebuje jeszcze środkowego i skrzydłowego.

W tej skromnej kadrze doszło do kolejnych ubytków, gdyż Allassane Guindo i Leonard Tietianiec mają skręcone kostki – informuje Blomberg. – Pojadą z nami do Suwałk, ale na pewno nie są gotowi do gry. Taka kadra utrudnia także samą pracę na treningach, bo gdy się ustawi szóstkę po jednej stronie siatki, to po drugiej zostaje tylko trzech zawodników. W takiej sytuacji trudno ćwiczyć taktykę. Trwają poszukiwania siatkarzy i mam nadzieję, że w końcu ktoś do nas dołączy, bo czas goni, do ligi coraz bliżej.Gorzej w hajnowskim turnieju powiodło się beniaminkowi I ligi, Ślepskowi. Drużyna Adama Aleksandrowicza wygrała tylko jedno spotkanie, a trener tłumaczył, że jego podopieczni są wyczerpani ciężkimi przygotowaniami. Mimo że w kadrze suwałczan jest 13 zawodników, to także poszukiwane są jeszcze wzmocnienia.

Szukamy jeszcze środkowego – wyjaśnia Aleksandrowicz. – W turnieju w Suwałkach najprawdopodobniej moi zawodnicy będą trochę "świeżsi", lecz do wyników tych gier nie należy przywiązywać większej wagi. Jestem przekonany, że nie będą one adekwatne do tego, co zespoły pokażą później w lidze.

Program spotkań

Piątek:
Wola Warszawa – Trefl Gdańsk (godz. 16:00)
Flamingo Volley Wilno – Ślepsk Suwałki (18:30)

Sobota:
Pronar Parkiet Hajnówka – Trefl (9:00)
Wola – Flamingo (11:30)
Pronar – Ślepsk (14:00)
Trefl – Flamingo (16:00)

Niedziela:
Ślepsk – Wola (10:00)
Pronar – Flamingo (12:30)
Ślepsk – Trefl (15:00)
Wola – Pronar (17:30)

źródło: sport.pl, sportowepodlasie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn, II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved