Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Mistrzostwa Europy > Guilliaume Samica: Byliśmy cierpliwi

Guilliaume Samica: Byliśmy cierpliwi

fot. archiwum

Po środowym zwycięstwie nad reprezentacją Grecji, Francuzi nadal mają szansę by awansować do półfinału mistrzostw Europy. Aby tak się stało muszą jednak pokonać obrońców Hiszpanów - Mam nadzieję, że awansujemy do półfinałów - twierdzi Samica.

To był dla was bardzo ważny mecz, ponieważ wygrywając z Grecją nadal macie szansę na awans do półfinałów.

Tak, oczywiście. Wiedzieliśmy, ze jeżeli chcemy awansować i mamy dwa mecze do rozegrania, to musimy je wygrać. Na razie zrobiliśmy jeden duży krok w tym kierunku.

Co było kluczem do zatrzymania Greków ?Staraliśmy się walczyć i kontynuować tą naszą grę. Baev, którego oglądałem w telewizji, jak byłem młodszy, nadal gra tak dobrze. Roumeliotis również zagrał bardzo dobry mecz. Młody środkowy Tzourits zdobył na nas chyba z dziesięć punktów blokiem. To było naprawdę ciężkie spotkanie. Wiedzieliśmy jak grać. Byliśmy cierpliwi, nie popełniliśmy zbyt wielu błędów, staraliśmy się grać dobrze w elemencie blok-obrona i wygraliśmy ten naprawdę ważny pojedynek.

Dziś kolejne ważne spotkanie – zagracie z Hiszpanią.

To będzie mecz o półfinał, bo jeśli wygramy, to do niego awansujemy. Hiszpanie nie grają już o nic, bo nie mają szans na awans, więc sądzę, że będzie dziwna atmosfera na boisku.

Może być tak jak wczoraj w meczu Polski ze Słowacją. Słowacy też grali o nic, a walczyli, więc tu może być tak samo.

Tak będzie i to może być dla nas niebezpieczne. Nie chcę przegrać z Hiszpanią ostatniego meczu i nie awansować do półfinału po takich zawodach, jakie tu rozegraliśmy.

Jeśli się zakwalifikujecie, to będzie szansa na pierwszy medal na mistrzostwach Europy od sześciu lat.

My nadal o tym nie myślimy. Zobaczymy jutro po meczu i mam nadzieję, że wejdziemy do półfinału, a tam już wszystko pozostaje otwartą kwestią.

Nie myślisz więc jeszcze o meczach półfinałowych?

Nadal jestem skoncentrowany na meczu przeciwko greckiej drużynie, potem się będę cieszyć z kolegami w hotelu, a jutro będziemy myśleć o następnych spotkaniach.

Ale jeśli byście się zakwalifikowali, to z kim wolał byś zagrać w półfinale?

Na tym poziomie rozgrywek to nie ma znaczenia. Jasne, że jeśli grasz przeciwko mocnej drużynie, to jest naprawdę trudno, ale półfinał to jest zawsze 50% szans na sukces.

Z Izmiru dla Strefy Siatkówki Anna Bagińska

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Mistrzostwa Europy

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2009-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved