Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > English Masters: Kądzioła/Szałankiewicz poza turniejem głównym

English Masters: Kądzioła/Szałankiewicz poza turniejem głównym

fot. archiwum

Niestety nie udało się jednej z naszych polskich par wysłanych na English Masters w Blackpool awansować z kwalifikacji do turnieju głównego. W trzeciej rundzie Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz ulegli mocnej parze z Holandii - Boersma/Paulides.

W pierwszej rundzie Polacy mieli wolny los. W drugim trafili na Czechów, Kufa/Rotrekl . W pierwszym secie nasi reprezentanci poradzili sobie bez większych problemów, wygrywając do 15. W drugim rywale troszeczkę przycisnęli, jednak to Kądzioła i Szałankiewicz byli górą. Wygrali do 19, a cały mecz 2:0.

Kufa/Rotrekl – Kądzioła/Szałankiewicz 0:2
(15:21, 19:21)

Losowanie niestety nie było szczęśliwe dla Polaków i w ostatniej, trzeciej rundzie kwalifikacji na „naszych" czekali Holendrzy, Boersma i Paulides . Jest to para grająca razem na plaży dopiero od tego roku, ale warto zaznaczyć, że ten pierwszy w turniejach międzynarodowych na piasku występuje już okrągłe 10 lat. Mecz między Holendrami a Polakami mimo walki ze strony zaledwie dwudziestoletnich reprezentantów naszego kraju był dość jednostronny, co odwzorował wynik – Kądzioła/Szałankiewicz przegrali 21:13, 21:15.Boersma E./Paulides – Kądzioła/Szałankiewicz 2:0
(21:13, 21:15)

Jednak to nie koniec polskiego akcentu turnieju English Masters. W turnieju głównym już jutro zagrają Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel . Nasi plażowicze podejmą Hiszpanów Mesa/Lario , z którymi pokazali, że potrafią wygrywać. Wśród zmagań kobiet wystąpią Sowała/Brzostek oraz Urban/Wiatr . Naszym żeńskim parom potrzebne są punkty, aby zagrać w wielkim finale Euro Beach Tour w Rosji. Muszą więc zagrać na najwyższym poziomie. Pech chciał, że obie nasze pary trafiły na… siebie. I od początku turnieju jedna z nich będzie musiała zagrać z prawej strony drabinki.

Warto również dodać, że turniej w Blackpool jest bardzo mocno obsadzony. Spowodowane jest to brakiem turnieju z cyklu World Tour w tym właśnie terminie. Do Anglii przyjechali mistrzowie świata Brink/Reckermann , Hiszpanie Herrera/Gavira , Niemcy Klemperer/Koreng oraz Austriacy Gosch/Horst .

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved